07. júl. 2024 o 04:30
Miloš Audi, Koktejl

Iba ľudia s najbystrejším zrakom nájdu na FOTO skryté zviera: Patríte medzi nich?!

placeholder
Iba ľudia s najbystrejším zrakom nájdu skryté zviera. (ilustračné foto)
Zdroj: istock.com

Našli ste toto skryté zviera?

Zábava
07. júl. 2024 o 04:30
Iba ľudia s najbystrejším zrakom nájdu na FOTO skryté zviera: Patríte medzi nich?!

Našli ste toto skryté zviera?

Mnohí z nás obľubujú hlavolamy, ktoré preveria základné ľudské zmysly. Najobľúbenejšie sú medzi nimi hlavne tie, ktoré testujú zrak, pričom riešenie niekedy nevedia nájsť ani ľudia s najbystrejšími očami. Ako informoval portál Unilad, podobný hlavolam, ktorý verejnosť mätie už dlhšiu dobu, ukrýva perfektne zahaleného snežného leoparda. Dokážete ho v obrázku nájsť?

Skrytý živočích

Množstvo zvierat je známych tým, že dokážu perfektne splývať s okolím. Túto vlastnosť je možné pozorovať u mnohých druhov, pričom sa využíva nielen pri love, ale naopak aj pri ochrane jedincov, ktorí sa snažia ukryť pred nebezpečenstvom. Vďaka tomu tieto živočíchy dokážu prežívať aj v nehostinných podmienkach, ba dokonca sa aj rozvíjať.

Na sociálnych sieťach sa však objavila fotografia, ktorá sa už niekoľkokrát dostala do pozornosti používateľov. Ide o výtvor známeho indického fotografa Saurabha Desaia, ktorý po celej Zemi hľadá tie najkrajšie kúty nášho sveta spoločne s ich rozmanitou kultúrou, živočíchmi či scenériou. Ľudí však zaujala kvôli tomu, že sa na nej skrýva snežný leopard, ktorý perfektne splýva s horským ázijským prostredím za ním. Môžeme vás uistiť, že na obrázku sa tento živočích skutočne nachádza.

Mnohí používatelia uviedli, že mali problém s nájdením zamaskovaného leoparda. Viacerým z nich to dokonca trvalo aj niekoľko minút. "Je to skvelá fotografia, ale bolo to ťažšie, než som čakal," uviedol jeden z používateľov. Našli sa však aj takí, ktorí s hlavolamom nemali absolútne žiadny problém a živočícha našli okamžite. "Keď ho raz spozorujete, už ho nájdete stále," dodal ďalší komentujúci.

Pre tých, ktorí majú problém s nájdením leoparda, ponúkame aj riešenie hlavolamu. Zamaskovaný živočích sa totiž ukrýva priamo pod kopou snehu blízko hornej rímsy pohoria, odkiaľ trčia ľadové cencúle. Tak čo, podarilo sa vám ho odhaliť?

Tu sa skrýva snežný leopard.
Tu sa skrýva snežný leopard.
Zdroj: x.com/EarthPix