20. jún. 2024 o 19:00
Miloš Audi, Koktejl

Ukazuje 80-ročná FOTKA cestovateľa v čase? Ľudí šokovalo, čo muž drží v rukách!

placeholder
Pláž v Cornwalle. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Vidíte aj vy tento nezvyčajný úkaz?

Zábava
20. jún. 2024 o 19:00
Ukazuje 80-ročná FOTKA cestovateľa v čase? Ľudí šokovalo, čo muž drží v rukách!

Vidíte aj vy tento nezvyčajný úkaz?

Na sociálnych sieťach často nájdete netradičné fotografie, na ktorých jednoducho niečo nesedí. Viackrát sa však do pozornosti verejnosti dostal aj obrázok, ktorý mnohých používateľov presvedčil o existencii cestovania v čase. Ako informoval portál Mirror, dôvodom je, že na fotke sa nachádza muž, ktorý vyzerá, akoby držal v rukách zariadenie z budúcnosti.

Nezvyčajná postava

Nezvyčajná fotografia pochádza zo 40. rokov 20. storočia, pričom bola vyhotovená na pláži v anglickom grófstve Cornwall. Môžete na nej vidieť relaxujúce rodiny, ktoré si odeté užívajú burácajúce vlny a slnečné lúče.

Používatelia na sociálnych sieťach si však na starej fotografii všimli bizarnú vec. Ide o chlapíka v strede obrázku, ktorý má oblečené šedé nohavice a hnedé sako. Tvrdia totiž, že jeho odev nepripomína oblečenie ľudí z tej doby, pričom sa nepodobá ani štýlu návštevníkov pláže. Verejnosť však prekvapil aj iný, oveľa nezvyčajnejší fakt. Muž na obrázku totiž drží podivný predmet, ktorý pripomína moderný smartfón, a preto dostal prezývku "četujúci cestovateľ v čase".

Na sociálnych sieťach fotografia okamžite spustila horlivú diskusiu, aby sa zistilo, čo vlastne muž drží v rukách. "Myslím si to len ja alebo sa ten chlap díva do telefónu? V 40. rokoch?" opýtal sa jeden z používateľov, zatiaľ čo sa mu druhý snažil odpovedať: "Dobrý postreh. Je zrejmé, že muž na zábere je cestovateľom v čase, ktorý kontroluje svoje mobilné zariadenie," uviedol ďalší.

Objavili sa však aj názory, ktoré sa túto teóriu snažia absolútne vyvrátiť. Jeden z používateľov je totiž presvedčený, že muž na fotografii nepíše správy na telefóne, ale si len šúľa cigaretu. Je teda viac než možné, že ani v tomto prípade nejde o dôkaz cestovania v čase, ale o optickú ilúziu vyzdvihnutú konšpiračnými teoretikmi.