11. júl. 2024 o 09:30
žani, TASR, Koktejl

V priebehu pár minút prišli o všetko úsilie, zronená Malachovská: Kto môžete, prosím, pomôžte!

placeholder
Kika Malachovská.
Zdroj: Instagram/kika_malach

Ničivá smršť neušetrila ani tých najzraniteľnejších.

Domáce promi
11. júl. 2024 o 09:30
V priebehu pár minút prišli o všetko úsilie, zronená Malachovská: Kto môžete, prosím, pomôžte!

Ničivá smršť neušetrila ani tých najzraniteľnejších.

Hasiči sa po silnej smršti, ktorá sa prehnala Horehroním v pondelok večer, nezastavili. Odstraňovali popadané a naklonené stromy z cestných komunikácií, odčerpávali vodu zo zaplavených domov a pivníc, odstraňovali spadnuté stromy zo striech rodinných domov a prekrývali poškodené strechy.

Silná smršť v Brezne a okolí lámala stromy, ničila strechy a rozbíjala okná na domoch. Podľa primátora Brezna Tomáša Abela stačilo 15 minút a padali krúpy, aké si nepamätá. "Porozbíjalo viaceré okná na domoch, tiež dve okná na mestskom úrade, sú poškodené mnohé autá," uviedol ešte v pondelok večer na sociálnej sieti Abel.

Silná búrka vážne poškodila aj Útulok Tuláčik v Brezne, ktorý zostal pod vodou. "V priebehu pár minút sme prišli o všetko naše úsilie. Všetky autá sú rozbité, výbehy zatopené, rovnako aj do vnútorných priestorov tečie voda. Strecha a všetky nové plachty sú zničené," opísali záchrancovia opustených a týraných psov. Popri odstraňovaní škôd poprosili ľudí o finančnú a materiálnu pomoc.

V ich mene sa obrátila na sledovateľov aj Kristína Malachovská. "Kto môžete, prosím, pomôžte. My sme z Tuláčiku brali našu Tami a je tam plno rozkošných psíkov a mačičiek, čo potrebujú pomoc," vyzvala na sociálnej sieti.

Nerozlučná trojica

Fenka z útulku sa stala jej parťáčkou a spoločnosť im s priateľom Jakubom robila aj počas cesty loďou v Chorvátsku. Dcéra obľúbenej moderátorky však bez prikrášlení napísala, že prvé dni a týždne po adopcii neboli ľahké. Tami bola veľmi plachá kvôli zlej minulosti. "Nebudem klamať, je to náročné, ale sme radi, že sme malej Tami mohli dať domov, zázemie a veľa lásky. Hneď ako som ju zbadala, som sa rozplakala, lebo bola neskutočne plachá a bojazlivá. To má dodnes… S nami dvomi sa však už ničoho nebojí a je to malý čertík," napísala mesiac po osvojení.

Fenka začala postupne vymýšľať, skáče kade-tade a občas aj niečo rozhryzie. "Je to v poriadku, vieme, čím si prešla a sme tu pre ňu. Treba podotknúť, že v útulku nám všetko otvorene povedali, za čo sme vďační. Vedeli sme do čoho ideme. Veríme že Tami je u nás šťastná, lebo je veľmi milovaná," dodala Kristína.