10. júl. 2024 o 05:30
žani, TASR, Koktejl

Nikodým sa ocitol v situácii, ktorá by vytočila každého, hľadá pomoc: Ako sa odvolať?

placeholder
Martin Nikodým je moderátor, herec a tiež včelár.
Zdroj: Instagram/martinnikodymofficial

Musí mať hlavu v smútku.

Domáce promi
10. júl. 2024 o 05:30
Nikodým sa ocitol v situácii, ktorá by vytočila každého, hľadá pomoc: Ako sa odvolať?

Musí mať hlavu v smútku.

Sociálne siete denne využívajú miliardy ľudí na celom svete. Vďaka nim sa aj z úplne bežného človeka môže stať hviezda či influencer. Tento trend je v posledných rokoch nesmierne populárny a za influencerov sú označovaní aj ľudia, ktorých poznáte z rádia, filmov, seriálov či celkovo televízie. Každý rok dokonca vznikajú rebríčky najvplyvnejších influencerov v rôznych kategóriách.

Stále sú tu však aj známe tváre, ktoré využívajú svoj profil na sociálnej sieti len na to, aby sa spojili s fanúšikmi. Hneď dva účty na Instagrame spravuje Martin Nikodým. Herec a moderátor sa na jednom z nich zameriava na svoju prácu a výnimočne aj súkromie, a na druhom referuje o svojej vášni- včelárstve.

Nikodým však musí mať teraz hlavu v smútku kvôli inej platforme. Facebook mu totiž zablokoval účet. Zo snímky obrazovky, ktorú zverejnil vyplýva, že jeho účet bol deaktivovaný. "Takže som bez fejzbúku? Kam a ako sa odvolať?" zisťoval od svojich sledovateľov.

Rozsiahly výpadok platforiem spoločnosti Meta

V marci prežívali infarktové stavy kvôli obľúbeným platformám používatelia vo viacerých krajinách. Za rozsiahlym výpadkom Facebooku, Instagramu, Threads a Messengera bol technologický problém, uviedol šéf komunikácie spoločnosti Andy Stone.

Používatelia nahlásili, že sa nevedeli dostať do svojich účtov na Facebooku a vlákna na platformách Threads a Instagram sa neobnovovali. Platformy WhatsApp, ktorú taktiež vlastní Meta, sa problémy nedotkli.

V roku 2021 boli Facebook, Instagram a WhatsApp niekoľko hodín mimo prevádzky, pričom výpadok bol podľa spoločnosti výsledkom chybných zmien na smerovačoch, ktoré koordinujú sieťovú prevádzku medzi jej dátovými centrami. Nasledujúci rok mala ďalší krátky výpadok aj platforma WhatsApp.