10. feb. 2024 o 16:00
jž, Koktejl

Najťažší deň v kariére známeho moderátora: V Televíznych novinách oznámil smrť svojho kamaráta!

placeholder
Český moderátor Rey Koranteng prehovoril o naťažšom dni v kariére.
Zdroj: Instagram/ reykoranteng_official

Práca moderátora nie je prechádzka ružovou záhradou.

Zahraničné promi
10. feb. 2024 o 16:00
Najťažší deň v kariére známeho moderátora: V Televíznych novinách oznámil smrť svojho kamaráta!

Práca moderátora nie je prechádzka ružovou záhradou.

Reynolds „Rey“ Koranteng (49) je jednou z najvýraznejších a najpopulárnejších osobností českej televízie. Nad kariérou moderátora však vôbec neuvažoval. Po skončení strednej školy sa venoval meteorológii. Pracoval pre portál s počasím, kde si ho všimol vtedajší šéfredaktor televízie, ktorý si ho zavolal a začal pracovať ako hlásateľ počasia. O svojich najťažších chvíľach v kariére prehovoril pre extra.cz.

Ako moderátor pracuje už od roku 1994 a diváci si ho veľmi obľúbili. Pár rokov po moderovaní počasia sa dostal do hlavných večerných správ, v ktorých tvorí stabilnú dvojicu s kolegyňou Luciou Borhyovou (45). Hoci sa moderovanie Televíznych novín zdá ako jednoduchá práca, môže so sebou priniesť mnoho negatívnych emócií.

Mnoho správ, hoci sa nijak priamo nedotýkajú človeka ho zasiahnu a o to ťažšie je hovoriť o nešťastí blízkeho človeka. Podobná situácia sa stala aj Reyovi. "Bolo to pred rokom a pol, keď som musel oznámiť smrť svojho kamaráta. Bola to prvá správa, ktorá sa ma osobne dotkla, išlo o môjho priateľa pilota, ktorý zahynul pri havárii lietadla. Bolo to krátko po tom, ako som prešiel z počasia do TN. Žiaľ, nebolo to naposledy, čo som oznamoval takéto správy," priznal smutnú časť práce moderátor.