Zaujímavosti
photo Foto
video Video
01. okt. 2023 o 20:00
lv, Koktejl

Mladej dievčine sa zrútil svet: Narodila som sa s vagínou aj semenníkmi!

placeholder
Sympatická influencerka sa na sociálnej sieti podelila o nečakané zistenie.
Zdroj: TikTok/intersexwitch

Lekári aj vlastná matka ju v detstve nabádali, aby svoj stav nikomu neprezrádzala.

Zaujímavosti
01. okt. 2023 o 20:00
Mladej dievčine sa zrútil svet: Narodila som sa s vagínou aj semenníkmi!

Lekári aj vlastná matka ju v detstve nabádali, aby svoj stav nikomu neprezrádzala.

Influencerka, ktorá sa narodila s vagínou a semenníkmi, prezradila, ako jej matka v 11 rokoch oznámila zdrvujúce odhalenie, že sa narodila ako intersexuál. Keď matka povedala Lyss, že sa musia porozprávať, predpokladala, že budú diskutovať o tampónoch a menštruačných vložkách. Na prekvapenie vtedy malého dievčatka však rozhovor nabral úplne iný smer, keď jej matka vytiahla lekársku zložku a prezradila, že sa biologicky narodila ako muž, píše DailyMail.

Lyss zostala v šoku, keď jej matka vo veku 11 rokov povedala, že nikdy nebude mať deti ani menštruáciu. „Celý svet, ako som ho poznala, sa úplne zrútil. Lekári a moja mama mi povedali, aby som to držala v tajnosti, a to som robila väčšinu svojho života,“ povedala.

Slovo intersexuál sa používa na označenie každého, kto sa narodil s reprodukčnou alebo sexuálnou anatómiou, ktorá nie je jednoznačne "mužská" alebo "ženská". Niektorí intersexuáli majú tkanivo vaječníkov aj semenníkov, iní majú vnútorné a vonkajšie pohlavné orgány, ktoré patria dvom odlišným pohlaviam.

Odborníci sa domnievajú, že približne 1,7 % populácie USA sa narodilo s intersexuálnymi znakmi, čo je porovnateľné s počtom ľudí, ktorí sa narodili s ryšavými vlasmi. Zvonka sa Lyss javila ako typické dievčatko a lekári si spočiatku mysleli, že 11-mesačné dievčatko má herniu.

Lekári však čoskoro objavili, že Lyss má predčasne nezostúpené vnútorné semenníky v podbrušku. „Rozhodli sa ich vybrať, pretože tam tak trochu plávali," priblížila. Od svojich 11 rokov Newyorčanka, známa aj ako @intersexwitch, prezradila, že bola na hormonálnej substitučnej terapii. Je bežné, že intersexuálni ľudia podstupujú rôzne formy hormonálnej liečby.

Učiteľka jogy sa otvorene podelila o svoju vlastnú hormonálnu cestu. „Aj keď som počas celej strednej školy a gymnázia brala estrogény, tie sa objavili až okolo 22. roku života," naznačila svoje prsia. „Ale vždy som mala ženské časti v nohaviciach,“ dodala v samostatnom videu.

Napriek tomu, že lekári aj jej vlastná matka Lyss nabádali, aby svoj intersexuálny status nikomu neprezrádzala, ako mladá túžila žiť svoju pravdu a pokračovala v odhaľovaní tajomstva blízkym priateľom. Nanešťastie to viedlo k ťažkostiam. „Keď sa to všetci dozvedeli, šikanovali ma. Išla som do školy a povedala som to svojim kamarátom, a oni to povedali všetkým,“ priznala.

Sledovatelia po zhliadnutí videa zaplavili sekciu komentárov obdivom k influencerke za to, že sa otvorene podelila o svoju cestu, a nazvali ju "úžasnou" a "krásnou". „Konečne niekto, kto je ochotný podeliť sa o svoj príbeh a vytvoriť tak platformu pre intersexuálnych ľudí," napísala jedna osoba. „Ďakujem, že o sebe a svojich skúsenostiach hovoríte! Nikde nie je dostatočné zastúpenie intersexuálov," dodal ďalší užívateľ.

Mnohí boli zhrození že sa o tom, čo znamená slovo intersexuál dozvedeli tak neskoro v živote. „Až po dvadsiatke som sa dozvedela, že som intersexuál!!!!" napísal sledovateľ v komentári. „S rozpakmi priznávam, že som sa dozvedel, čo je intersexuál, veľmi neskoro v dospelosti a som zahanbený, koľko ľudí to nechápe. Ďakujem za zdieľanie,“ povedal jeden z divákov.

Ďalší mali na inštruktorku jogy nespočetné množstvo otázok. „Takže vám "vybrali" pohlavie, alebo ste jednoducho prirodzene vyrástli a vyzeráte ako dievča?" pýtali sa. „Ako si niekto mohol myslieť, že je dobrý nápad zatajovať to pred tebou??????" opýtal sa ďalší.