29. sep. 2023 o 18:00
emd, Koktejl

Šok po pôrode, mama nikdy také dieťa nevidela: Diagnóza rodičom zlomila srdce!

placeholder
Vzhľad dievčatka všetkých šokoval, jej rodina ju aj napriek tomu nadovšetko miluje.
Zdroj: Facebook/Chelsey Milby

Ochorenie spôsobilo, že dievčatko vyzeralo ako mini verzia kulturistu.

Zaujímavosti
29. sep. 2023 o 18:00
Šok po pôrode, mama nikdy také dieťa nevidela: Diagnóza rodičom zlomila srdce!

Ochorenie spôsobilo, že dievčatko vyzeralo ako mini verzia kulturistu.

Malá Armani Milby, ktorá má teraz deväť mesiacov, prišla na svet v 33. týždni núdzovým cisárskym rezom. Lekári zistili, že trpí vážnym ochorením, ktoré spôsobilo nezhubné výrastky na jej hrudi a rukách. Mimoriadne zriedkavé vrodené ochorenie je formou lymfangiómu, ktorý spôsobuje výrastky v lymfatických cievach. O prípade píše denník The Mirror.

Dievčatko vyzeralo ako malý kulturista, podľa toho jej mama Chelsey (33) dala láskavú prezývku "Mini Hulk". Keď sa Armani narodila, vážila trikrát viac ako priemerne veľké dieťa - až neuveriteľných 12 kíl. Chelsey povedala, že ľudia si mysleli, že čaká trojčatá, pretože mala obrovské brucho. Denne plakala, pretože sa jej ťažko pohybovalo, nakoľko v tehotenstve dosiahla váhu približne 200 kg.

Lymfangióm môže spôsobiť vážne zdravotné problémy v závislosti od postihnutej oblasti tela, pričom môže zasahovať do oblastí, ako je dýchanie alebo videnie. Našťastie pre Armani lekári predpokladajú, že jej stav je liečiteľný pomocou operácie.

"Nikdy predtým som o tejto diagnóze nepočula. Keď som to zistila, úprimne povedané, bola som zničená, zlomilo mi to srdce. Nechápala som, čo sa stalo, čo sa pokazilo, pretože som mala ďalšie dve zdravé deti a každý deň som plakala. Každý deň som sa Boha pýtala, prečo. Nikdy sme neuvažovali o potrate, aj keď nám to bolo spomenuté takmer okamžite po tom, ako sa zistilo, že s naším nenarodeným dieťaťom sú nejaké veľké problémy. Chceli sme len vedieť, ako jej môžeme pomôcť. Dávali jej doslova 0% šancu. Povedali, že to nezvládne a že pravdepodobne nebude ani plakať, keď sa narodí," povedala srdcervúco Američanka.

Celé tehotenstvo bolo pre Chelsey neuveriteľne ťažké. Každý deň mala bolesti. "Moje telo sa vypínalo. Niečo mi hovorilo, že je čas dostať ju von. Mala som takmer 200 kíl a môj zdravotný stav sa veľmi zhoršoval. Trpela som každý deň, nikdy som nemohla spať. Bola som extrémne chorá. Každým dňom bolo ťažšie žiť a aj dýchať. Museli mi neustále odvádzať tekutinu zo žalúdka," prezradila.

"Na prekvapenie všetkých vyšla von s plačom a všetci v miestnosti boli dojatí. Nikto nevedel, čo sa stane. Je to veľmi magický príbeh," dodala, Pre otca Blakea, ktorý nesmel byť na pôrodnej sále, bol tento proces podľa jeho slov náročný. "Pamätám si, ako som sedel vonku na chodbe, zatiaľ čo jej tam dávali epidurál. Prechádzal som sa a modlil," povedal.

"Museli mi dať niečo na upokojenie, pretože som mala záchvat paniky. Kričala som a plakala. Bola som ako troska, bolo to hrozné. V kútiku duše sme obaja rozmýšľali, čo sa stane," povedala Chelsey, ktorá sa pôrodu veľmi bála. "Keď som ju konečne uvidela, plakala som ešte viac, pretože som nikdy nič také nevidela. Ale bolo mi jedno, ako vyzerá, aj tak som ju milovala. Bola som v šoku, ale zároveň veľmi šťastná," dodala.

"Bojovala som s popôrodnou depresiou a musela som ju potlačiť. Musela som ostať silná pre ňu a pre moje ďalšie dve deti. Bola to jazda na horskej dráhe," prezradila mamička o neľahkých chvíľach. Malá Armani momentálne podstupuje liečbu, aby sa z jej tela odstránila prebytočná tekutina. V súčasnosti váži 21 kg a nosí oblečenie, ktoré je určené pre deti, ktoré sú dvakrát staršie ako ona.

Dievčatko má ešte tento rok podstúpiť operáciu, ktorá jej pomôže zmenšiť telo na správnu veľkosť, a v priebehu nasledujúcich rokov by mala podstúpiť aj operáciu na odstránenie nadbytočnej kože. Chelsey je nadšená z pokrokov, ktoré robí jej dcérka a verí, že raz bude žiť normálny život - bez bolesti.

"Teraz je veľmi mäkkučká. Darí sa jej veľmi dobre. Má veľa kože navyše. Všetko to zmizne a bude z nej normálne vyzerajúce dieťa. Bude mať len veľké jazvy po operáciách a všetkom ostatnom. Nie je zdeformovaná ani nič podobné. Je to šťastné dieťa. Takmer nikdy neplače, iba ak chce, aby sme ju držali na rukách. Snažíme sa pre ňu urobiť všetko a poskytnúť jej čo najlepší život. Je to doslova zázračné dieťa a veľmi ju milujeme," povedala mama Chelsey na záver.