23. sep. 2023 o 20:00
NK, Koktejl

Rozruch po pôrode! Pohľad na bábätko všetkými zamával: Smutná FOTO

placeholder
Malé dievčatko považujú za reinkarnáciu bohyne. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Dieťa sa narodilo s 26 prstami.

Zahraničie
23. sep. 2023 o 20:00
Rozruch po pôrode! Pohľad na bábätko všetkými zamával: Smutná FOTO

Dieťa sa narodilo s 26 prstami.

Policajný dôstojník Gopal Bhattacharya a jeho manželka Sarju Devi privítali na svet dievčatko, ktoré sa narodilo v Baharatpure v severnom indickom štáte Rádžastán. Bábätko sa narodilo so siedmimi prstami na každej ruke a šiestimi prstami na každej nohe, napísal UNILAD. V dôsledku prstov navyše rodina verí, že je reinkarnáciou hinduistickej bohyne.

Dievčatko má síce v porovnaní s väčšinou detí o štyri prsty na rukách a dva prsty na nohách viac, ale lekár z nemocnice, kde sa narodilo, šokovanú rodinu ubezpečil, že je v poriadku.

"Na tom, že má človek 26 prstov, nie je nič zlé, ale je to genetická anomália. Dievčatko je inak úplne zdravé," povedal Dr. BS Soni.

Zdravotníci uvádzajú, že navyše prsty na rukách alebo nohách dieťaťa sú dôsledkom zriedkavej genetickej anomálie. Na internete sa tento stav uvádza ako polydaktýlia.

"Existuje niekoľko typov polydaktýlie. Najčastejšie extra prst rastie vedľa piateho prsta na ruke alebo na nohe. Zvykne postihovať viacerých členov rodiny. Môže byť tiež dôsledkom genetických mutácií alebo môže byť zapríčinená prostredím. Zvyčajnou liečbou je chirurgické odstránenie," uvádza Healthline.

Nie je jasné, či sa rodina rozhodne, aby dievčatko podstúpilo operáciu na odstránenie dodatočných prstov.

"Liečba polydaktýlie závisí od toho, ako a kde je extra číslica spojená s rukou alebo nohou. Vo väčšine prípadov sa odstráni v prvých dvoch rokoch života dieťaťa. Dieťa tak získa typické používanie ruky a nohy sa zmestia do topánok. Niekedy sa operujú aj dospelí, aby sa zlepšil vzhľad alebo funkcia končatiny," pokračuje Healthline.

Obaja rodičia sa vraj z príchodu svojho nového dieťaťa tešia. "Moja sestra porodila dieťa, ktoré má 26 prstov, a my ho považujeme za prevtelenie Dholagarh Devi. Sme veľmi šťastní," povedal miestnym médiám strýko dievčatka.

Hinduistický chrám zasvätený bohyni Dholagarh Devi sa nachádza v Bahtoo Kalan v Baharatpure, neďaleko miesta, kde sa dievčatko narodilo. Sochy bohyne zobrazujú mladé dievča s niekoľkými rukami.