18. sep. 2023 o 20:00
lv, Koktejl

Ročné dievčatko takmer prišlo o život: Za všetko mohol bozk od dospelého!

placeholder
Malá Kaylah musela stráviť štyri dni v nemocnici po tom, čo ju príbuzný pobozkal na ústa.
Zdroj: Facebook/Brogan Merritt

Rodičia vyzývajú dospelých, aby si uvedomili riziká, ktoré môže priniesť bozkávanie dieťaťa na ústa.

Zaujímavosti
18. sep. 2023 o 20:00
Ročné dievčatko takmer prišlo o život: Za všetko mohol bozk od dospelého!

Rodičia vyzývajú dospelých, aby si uvedomili riziká, ktoré môže priniesť bozkávanie dieťaťa na ústa.

Traumatizovaná mama opísala, ako jej malá dcérka takmer zomrela po tom, čo jej člen rodiny dal pusu na ústa. Kaylah Merritt mala len jeden rok, keď bola hospitalizovaná po bozku od príbuzného, ktorý bol nositeľom oparového ochorenia, píše portál Mirror.

Kaylah diagnostikovali vírusovú infekciu spôsobenú herpes vírusom. Na upokojenie jej pokožky potrebovala dve kolá antibiotík a viacero liečivých krémov. "Neustále plakala. Vedela som, že ju niečo bolí. Práve som ju chcela dať do vane, keď som zrazu zbadala všetky tie fialové škvrny na jej telíčku. Vzlykala od bolesti," spomína mamička Brogan.

"Bola som vydesená. Vedela som, že ju musíme vziať do nemocnice. Lekári nám povedali, že ju musel pobozkať na pery niekto s oparmi a keďže imunita bábätiek nie je dostatočne silná, objavila sa vyrážka. Keď mi lekári povedali, aké je to nebezpečné, plakala som a premýšľala, ako som mohla riskovať, že ju stratím kvôli hlúpemu bozku. Manžel bol v šoku a nemohol uveriť, že to všetko zapríčinil bozk," povedala Brogan.

Bolo šťastie, že Kaylah priviezli do nemocnice v správny čas. Po štyroch dňoch sa mohla vrátiť domov, ale jej rodičia uviedli, že sa ešte stále úplne nezotavila.

"Keby sme rýchlo nešli do nemocnice, mohli sme o ňu prísť. Veľmi sa mi uľavilo, keď už bola Kaylah mimo nebezpečenstva. Chcem len, aby ostatní rodičia vedeli, že nemusíte byť fyzicky chorí, aby ste ublížili dieťaťu. Môžete byť len nositeľom vírusu a aj tak to deťa závažne ovplyvní," dodala Brogan.