19. sep. 2023 o 09:30
žani, Koktejl

Dcérke Mirgovej kamarátky našli v mieche nádor, srdcervúce slová lekára: Nikdy na to nezabudnem!

placeholder
Petra s dcérkou Mel.
Zdroj: Instagram/petrachovanec

Príbeh malej bojovníčky Melánie rozcítil viaceré známe tváre.

Zdravie
19. sep. 2023 o 09:30
Dcérke Mirgovej kamarátky našli v mieche nádor, srdcervúce slová lekára: Nikdy na to nezabudnem!

Príbeh malej bojovníčky Melánie rozcítil viaceré známe tváre.

Objavil sa na profile speváčok Dominiky Mirgovej a Moniky Bagárovej, exfarmárky Lucie Mokráňovej či obľúbeného kaderníka Jirka Blatného. O tom, ako našli lekári v mieche Mel nádor sa rozpísala jej mamina Petra. Svadobná floristka sa aj s manželom ocitla v najhoršej nočnej more každého rodiča.

Kamarátka Mirgovej si pred pár mesiacmi všimla, že dcérku, vtedy 17-mesačnú, trápia extrémne bolesti a stále ukazovala na pravú stranu hlavy a ucha. Obehli detskú lekárku aj otorinolaryngológa a utvrdzovali ju, že malej len idú zuby. Nebola to pravda a preto odkazuje všetkým rodičom, aby si išli za svojim, ak sa im zdá, že s dieťaťom nie je niečo v poriadku. "Keby sme doteraz čakali a neriešili to, tak by tu Mel už nemusela byť," vyliala si srdce.

Napokon jej našli v mieche nádor s názvom glióm, kvôli ktorému už podstúpila operácie a zvádza náročný boj plný komplikácií. Napriek všetkému, čo ich ešte čaká, nestráca rodina nádej. "Stále sa má pýtate, ako to zvládame. Zvládame lebo to zvláda Mel a ona to zvláda, lebo to zvládame my. Nie je na to iná rovnica. Sú dobré aj zlé dni a ešte to chvíľku potrvá, ale o to bude chutnejšia výhra," napísala na Instagrame.

Predikcie lekárov by však väčšinu rodičov zrazili na kolená. "Doktor mi povedal, že Mel má nádor cez celú miechu a po operácii buď ochrnie od krku dole, alebo ak ide o zhubný nádor tak je s ňou koniec. Do slova a písmena ako to čítate. Nikdy na to nezabudnem aj keď by som rada. No nedala som si vziať nádej a nikdy nedám, lebo ona a my s ňou to dobojujeme len do víťazného konca, ktorým bude nový začiatok," dodala odhodlane Petra.