27. sep. 2023 o 17:00
lt, Koktejl

Krutý omyl lekárov? Toto vybrali mamičke z tela počas cisárskeho rezu! Doživotné následky

placeholder
Do konca života bude znášať následok chyby.
Zdroj: Facebook/Felicity Benyon

Výkonný riaditeľ nemocnice priznal, že došlo k chybám.

Zdravie
27. sep. 2023 o 17:00
Krutý omyl lekárov? Toto vybrali mamičke z tela počas cisárskeho rezu! Doživotné následky

Výkonný riaditeľ nemocnice priznal, že došlo k chybám.

Felicity Benyon (37) musí žiť kvôli chybe, ktorú urobili v nemocnici v Nottinghame, s trvalým urostomickým vakom. Žena obvinila zdravotnícke zariadenie, že jej bezočivo klamalo o tom, čo sa stalo. Informuje The Sun.

Pred narodením druhého dieťaťa bola v nemocnici päť mesiacov a lekári mali podozrenie, že má smrteľnú tehotenskú komplikáciu s názvom placenta percreta. Zdravotníci však podľa nej pred plánovaným cisárskym rezom a počas neho nedodržali usmernenia, čo ju takmer zabilo.

„Keď ma lekár otváral, povedal, že je to ako scéna z filmu Alien. Nevedel rozlíšiť, čo je maternica, placenta a dieťa. Napriek tomu nechal mladšieho lekára vykonať cisársky rez,“ povedala Benyon. "Našťastie to prebehlo dobre a dieťa vyšlo von v poriadku, ale čoskoro si uvedomili, že ďalšiu komplikáciu, ktorú predtým vylúčili, som naozaj mala, a to ten najhorší prípad, ktorým je placenta percreta."

Spôsobuje, že placenta prerastá cez maternicu a niekedy zasahuje do okolitých orgánov, ako je napríklad močový mechúr. Lekári si po ultrazvukovom vyšetrení v 25. týždni mysleli, že by mohla mať toto ochorenie, ale diagnóza bola zamietnutá, pretože ju nepotvrdilo vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

Felicity verila, že sa pred jej cisárskym rezom stretol multidisciplinárny tím, aby mal v prípade potreby k dispozícii správnych odborníkov, ale nestalo sa tak. Keď chirurgovia vykonali núdzovú hysterektómiu, potrebovali urológa, ale žiaden v nemocnici nebol. Zdravý močový mechúr jej odstránili náhodne, ale keď sa prebrala, pôvodne jej povedali, že by jej ho museli vybrať bez ohľadu na to. Výkonný riaditeľ nemocnice priznal, že došlo ku chybám.