25. sep. 2023 o 17:00
lv, Koktejl

Mamička († 32) chcela schudnúť, po operácii začalo peklo: Rodina videla, ako zomiera!

placeholder
Po operácii na zníženie hmotnosti trpela Shannon podvýživou.
Zdroj: Facebook/Shannon Meenan Browse

Tragické následky operácie zanechali rodinu mladej ženy v smútku.

Zaujímavosti
25. sep. 2023 o 17:00
Mamička († 32) chcela schudnúť, po operácii začalo peklo: Rodina videla, ako zomiera!

Tragické následky operácie zanechali rodinu mladej ženy v smútku.

Mladá mamička štyroch detí zomrela "od hladu" po tom, čo minulý rok podstúpila v Turecku operáciu žalúdka. Shannon Meenan-Browse mala len 32 rokov, keď zomrela po 18-mesačnom boji s následkami operácie, píše The Sun.

Vo februári 2022 odletela do Turecka na zákrok na zníženie hmotnosti. Po zákroku však nedokázala v sebe udržať potravu a po každom jedle zvracala. Zdrvená rodina povedala, že operáciu podstúpila po tom, čo sa jej pokrok v cvičení zastavil v dôsledku myopatie - choroby, ktorá oslabuje svaly. Podľa jej otca to dospelo až do bodu, keď sa jej kvôli neustupujúcemu zdravotnému stavu začali kaziť zuby a vypadávať vlasy.

Pri spomienke na utrpenie svojej dcéry Shane povedal, že nedokázala udržať v sebe vitamíny, ani nič iné. „S každým dňom jej bolo čoraz horšie a horšie. Celý čas viac-menej hladovala," povedal jej otec. V nemocnici jej diagnostikovali podvýživu, ktorá bola podľa lekárov dôsledkom operácie žalúdka.

„Potom sa jej opäť zhoršilo a prestali jej fungovať obličky. Povedali, že zomiera a že už nemôžu nič urobiť," dodal. Výsledkom bolo zlyhanie viacerých orgánov a predčasná smrť štvornásobnej mamičky. „Zanechala po sebe štyri krásne deti a my teraz musíme byť silní pre ne," povedal smútiaci otec.

Shannonin otec teraz chce, aby aj ostatní, ktorí uvažujú nad operáciou v zahraničí vedeli o rizikách, ktoré sú s tým spojené. „Keď sa vrátite, ste odkázaní sami na seba," povedal a dodal, že bolo ťažké nájsť praktického lekára, ktorý by sa Shannon "skutočne venoval".