11. dec. 2023 o 20:00
lv, Koktejl

Mamička prosila lekárov o pomoc pre 6-ročnú dcéru, neverili jej: Strašná diagnóza!

placeholder
Jej stav sa neustále zhoršoval.
Zdroj: GoFundMe

Spočiatku ju označili za paranoidnú mamu.

Zaujímavosti
11. dec. 2023 o 20:00
Mamička prosila lekárov o pomoc pre 6-ročnú dcéru, neverili jej: Strašná diagnóza!

Spočiatku ju označili za paranoidnú mamu.

Zúfalá mama chodila od doktora k doktorovi a tvrdila, že jej šesťročná dcéra nie je v poriadku. Claire sa napokon zrútil svet keď zistila, že jej dcéra Evie Maw má rakovinu po tom, čo strávila 18 mesiacov prosením lekárov o pomoc. Tí ju iba opakovane poslali domov s paracetamolom, píše portál Mirror.

Evie sa začala sťažovať na bolesti hlavy a Claire ju priviedla k doktorom, kde jej odporučili, aby ju vzala do optiky na očný test. V priebehu nasledujúcich mesiacov však Eviin stav pokročil, mala bolesti hlavy, bola stále unavená a niekoľkokrát týždenne zvracala. „Neprestávala som chodiť za doktormi, no tí nazývali moje dieťa klamárom a hovorili mi, že som paranoidná matka,“ spomína neveriacky mama Claire.

„Obvodný lekár mi povedal, aby som si zapisovala do denníka, ako často ju bolí hlava. Trvala som na tom, že to nestačí, prosila som ich,“ vysvetlila. Netrvalo dlho a Evie zvracala denne. Sťažovala sa na bolesti hlavy a bola tak unavená, že zaspala v aute zakaždým, čo ju po škole vyzdvihla. „Jednoducho nebola sama sebou. Akoby ju život míňal a ona sa do neho nedokázala zapojiť, len bledla,“ uviedla.

Evie napokon začala strácať rovnováhu a padať, a po ďalšej návšteve lekára sa o tri dni zobudila s tým, že nemôže hýbať hlavou ani sa pozerať zľava doprava. „Bola rozrušená, plakala a prosila ma, aby som jej pomohla a ja som nevedela ako. Vzali sme ju do nemocnice a prosili sme o pomoc. Povedala som im, že už nemôžeme ďalej takto pokračovať,“ povedala Claire.

„Prišiel doktor, pozrel sa jej do očí a jeho tvár sa zmenila. Povedal, že jej urobia sken mozgu a ešte v ten deň nám povedali, že naša dcéra má na mozgu obrovskú masu,“ priblížila. Rodina teraz čaká na úplnú prognózu a výsledky biopsie.

„Musela som bojovať, aby jej pomohli. Trvalo to tak dlho, že potrebovala operáciu na ďalší deň, pretože jej život bol v ohrození. Poznám svoje dieťa a vedela som, že s ňou nie je niečo v poriadku,“ dodala na záver zničená matka.