15. sep. 2023 o 05:30
mob, Koktejl

Manažér nosil Gottovi milióny v kufri: Janečkovi zachránila život expremiérova dcéra

placeholder
Český producent a hudobný skladateľ František Janeček s Karlom Gottom.
Zdroj: Hadač / CNC / Profimedia

S Karlom Gottom spolupracoval 20 rokov.

Zahraničné promi
15. sep. 2023 o 05:30
Manažér nosil Gottovi milióny v kufri: Janečkovi zachránila život expremiérova dcéra

S Karlom Gottom spolupracoval 20 rokov.

Za kariéru vďačí českému producentovi Františkovi Janečkovi množstvo českých spevákov. Mnoho z nich začínalo v jeho skupine Kroky, ktorá zožala najväčšie úspechy v 80. rokoch, informuje denník Blesk.

Medzi členov patrili Michal David, Jana Kratochvílová, Iveta Bartošová, Arnošt Pátek či Markéta Muchová. Bol to práve Janeček, ktorý vymyslel Vladimírovi Štanclovi umelecké meno Michal David. Po revolúcii začal pracovať s Karlom Gottom a ich spolupráca trvala dve desaťročia, počas ktorých z neho urobil milionára.

Janeček bol Gottovým manažérom a dvojica spolu založila aj spoločnosť GoJa. „Karel bral v 90. rokoch za vystúpenie 2-tisíc korún a ja som mu povedal, že mu rád usporiadam koncert, za ktorý mu dám 100-tisíc. On úplne vyskočil, že to nie je možné, že nás ohovoria, že chceme veľa peňazí! Napriek tomu som to skúsil,“ cituje Blesk Janečkove slová z knihy Taký bol Karel Gott.

Keďže bol schopným agentom, Gottovi zariadil rovno 20 vystúpení. V tom čase však neboli bankové prevody samozrejmosťou, tak mu musel sľúbené peniaze priniesť v kufri. „Keď som mu tie dva milióny vyplatil v hotovosti, ktorú som priniesol v kufri, bol šťastím bez seba. Niekoľkokrát mi opakoval, že neveril, že sa to podarí,“ dodal producent.

Janeček oslávil 14. septembra 79 rokov, no pred piatimi rokmi mal na mále. Prekonal infarkt a nebyť návštevy dcéry zosnulého bývalého premiéra Natálie Grossovej (20) už tu nemusel byť. Tá včas privolala lekársku pomoc a zachránila mu život.