19. nov. 2023 o 15:00
Miroslav Novysedlák, Koktejl

Šimkovičová prišla do divadla, sledovala hru s LGBTI+ tématikou: Nečakaná reakcia ministerky!

placeholder
Martina Šimkovičová
Zdroj: TASR

Toto nikto nečakal.

Domáce promi
19. nov. 2023 o 15:00
Šimkovičová prišla do divadla, sledovala hru s LGBTI+ tématikou: Nečakaná reakcia ministerky!

Toto nikto nečakal.

Divadlo Nová scéna pred pár dňami uviedlo slovenskú premiéru britskej komédie o detstve, dospievaní a dospelosti, ktorá nesie názov DÁŠ TO! Réžiu mal na starosti Svetozár Sprušanský a postavy detí, tínedžerov a dospelákov predstavili títo herci: Andrea Somorovská, Marcel Ochránek, Pavol Plevčík, Jana Balzar Lieskovská a Vladislav Plevčík.

V hre sa z neposlušných školákov stanú adolescenti zažívajúci prvé lásky aj sklamania až napokon musia čeliť dospelosti. Po tom, ako sa predstavenie skončilo, sa herci stretli s pozvanými kolegami a známymi na raute. Ako uvádza portál Šarm, herečka Andrea Somorovská, ktorá stvárnila rozmaznanú Sisu, uviedla, že v hre sa vrátila do detských čias. Sama je totiž matkou troch detí a práve od nich odkukala ich správanie a reakcie. Dokonca jej pomáhali a spoločne si skúšali repliky.

Jana Balzar Lieskovská, ktorá si zahrala postavu Kristy, zase priznala, že každý si vďaka tejto hre urobil menší audit vlastného života, čo je podľa jej slov veľmi prínosné. Pozitívnymi reakciami nešetril ani herec Marcel Ochránek, ktorý dodal, že vďaka hre môže človek pouvažovať nad tým, ako niekomu dokáže aj úplná maličkosť zmeniť život a v tej chvíli nezostáva nič iné iba si povedať vetu: "Dáš to!" V hre sa objavila aj LGBTI+ tematika, čo je na Slovensku mimoriadne pálčivá téma.

Na konci predstavenia totiž vysvitlo, že herec Vladislav Plevčík, ktorý si zahral postavu Andyho, je gej. V hľadisku sa sedela aj ministerka kultúry Martina Šimkovičová, ktorá je známa svojimi kontroverznými názormi. Bývalá moderátorka sa po vyhadzove z Markízy uplynulé tri roky divákom prihovárala z internetovej televízie Slovan, kde odsudzovala nosenie rúšok či vakcíny na covid alebo sa nelichotivo vyjadrovala k LGBTI+ ľuďom. Práve toto boli dôvody, prečo bola jej účasť na hre prinajmenšom sporná.

Pred niekoľkými dňami mala zakázať výstavu fotografií zo série Neskrývaná láska od umelkyne Doroty Holubovej. Tá ako dôvod uviedla, že stopku dostala z toho dôvodu, že išlo o LGBTI+ propagandu. Ministerka sa napriek týmto skutočnostiam pri záverečnom standing ovation zdvihla z kresla a prijala pozvanie aj na raut, kde rozdávala úsmevy na všetky strany.