29. okt. 2022 o 15:00
mob, Koktejl

Veľká bolesť Evičky zo Slunce, seno: Slová o sekte a pre toto zanevrela na mužov!

placeholder
Česká herečka Jaroslava Kretschmerová je známa najmä vďaka úlohe Evičky v trilógii Slunce, seno...
Zdroj: reprofoto/ film Slunce, seno, jahody

So svojim životom je spokojná.

Zahraničné promi
29. okt. 2022 o 15:00
Veľká bolesť Evičky zo Slunce, seno: Slová o sekte a pre toto zanevrela na mužov!

So svojim životom je spokojná.

Českú herečku Jaroslavu Kretschmerovú (67) poznajú diváci v Česku a na Slovensku ako uletenú sekretárku Evičku z trilógie Slunce, seno... Kolegovia na ňu nedajú dopustiť a aj napriek sklamaní v láske a klebetám, že patrí do sekty, neustále okolo seba rozsieva pozitívnu energiu.

Veselá Kretschmerová je tretia generácia, ktorá pôsobí v umeleckom prostredí a už od malička bolo jasné, čomu sa bude venovať. Rodáčka z Prahy vyštudovala DAMU a jej profesor Miloš Nedbal († 76) sa nemýlil, keď v nej videl komediálny talent. Ten behom svojej kariéry dokázala mnohokrát aj v divadle Studiu Ypsilon, kde pôsobí dodnes.

Žiadna svadba ani deti

Nie je tajomstvom, že 67-ročná herečka nestála nikdy pred oltárom, žije sama a bez detí. Podľa jej slov jej to vôbec neprekáža a je so svojim životom spokojná. V minulosti mala podľa webu zeny.iprima.cz prežiť veľkú lásku, no tá skončila bolestným sklamaním a odvtedy na mužov zanevrela.

„V súkromí som veľmi spokojná, naozaj sa nemám na čo sťažovať,“ poznamenala Jaroslava Kretschmerová, ktorá je tiež znamenitou dabérkou a svoj hlas prepožičala napríklad ikonickej Barbre Streisand.

Na pravú mieru uviedla aj klebety o sekte, do ktorej podľa niektorých mala patriť. Podľa nej je viera intímna vec každého človeka a nikdy sa netajila tým, že s vierou žije a veľa sa z nej naučila. „Pokiaľ niekomu pripadá, že som sektárka, tak moje vyznanie je evanjelické, je to na jednej strane smutné a na druhej sa tomu musím smiať,“ vysvetlila Jaroslava s tým, že svoju vieru nikomu nevnucuje a každému praje iba to dobré.