02. apr. 2024 o 17:00
emd, Koktejl

Dievčatko († 8) plávalo v hotelovom bazéne, zrazu zmizlo: Hrozná smrť! Vtiahlo ju do potrubia

placeholder
Nikto si nedokáže vysvetliť, ako sa táto tragédia mohla stať. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Smrť malého dievčatka bude ešte dlho mátať záchranárov aj zamestnancov hotela.

Zaujímavosti
02. apr. 2024 o 17:00
Dievčatko († 8) plávalo v hotelovom bazéne, zrazu zmizlo: Hrozná smrť! Vtiahlo ju do potrubia

Smrť malého dievčatka bude ešte dlho mátať záchranárov aj zamestnancov hotela.

V jednom z hotelov v americkom Houstone sa stratilo len 8-ročné dievčatko. Nezvestnosť dieťaťa nahlásili v sobotu 23. marca okolo 18.00 h. Do pátrania bola zapojená polícia aj hasiči. Príbeh mal však tragický koniec. O hroznom konci dievčatka informoval portál abc7chicago.

"Toto je jeden z najsmutnejších prípadov, aké sme za poslednú dobu videli," povedal zakladateľ pátracej organizácie EquuSearch Tim Miller. Keď dostal telefonát, že dievča zmizlo z hotela v severozápadnej časti Houstonu, nevedel, čo si má myslieť. Vedel len to, že ju naposledy videli plávať v bazéne.

"Zatúlala sa? Uniesol ju niekto? Tak či onak, zmobilizovali sme veľa ľudí. Mali sme ľudí, ktorí ju hľadali vonku, v rôznych miestnostiach a tak ďalej," povedal pátrač Tim. Uviedol tiež, že jeho tím a polícia preskúmali bezpečnostné záznamy z oblasti bazéna. Ukázalo sa, že dievčatko sa ponorilo pod vodu, ale viac sa z nej nevynorilo.

Na konce dlhých tyčí pripevnili kamery prepožičané od kriminalistov a bazén vypustili, aby mohli skontrolovať potrubia. "Vložili sme tyče do hĺbky približne 6 metrov a videli sme jej malú ruku a časť tela, takže sme opäť zavolali hasičov," povedal.

Záchranár vysvetlil, že došlo k nejakej poruche a dievčatko podtlak vtiahol priamo do otvoru, ktorý mal tlačiť vodu von, nie dovnútra. "Bola tam zakliesnená tak veľmi, veľmi tesne," povedal Tim. Podľa jeho slov bol tento nález zdrvujúci pre všetkých. "Mnohí z nás si museli utierať slzy," dodal.

Hasičom a zvyšku pátracieho tímu trvalo približne 13 hodín, kým sa im podarilo preraziť potrubím a vytiahnuť telo dieťaťa. "Nikdy, ani za milión rokov som si nemyslel, že to dopadne tak zle, ako to dopadlo, takže neviem, je tam smútiaca rodina a bude to dlhý, bolestivý proces uzdravovania sa z tohto," objasnil Tim.

Reportér ABC13 Alex Bozarjian sa Tima Millera opýtal, či si myslí, že by mal byť za hroznú smrť dievčatka niekto braný na zodpovednosť. "V žiadnom prípade nie som právnik, ale stopercentne niekto musí niesť zodpovednosť," povedal Miller. Polícia okamžite zahájila vyšetrovanie tragického prípadu. Predstavitelia hotela sa odmietli k prípadu vyjadriť, ale pre ABC13 uviedli, že bazén bol dočasne uzavretý.