23. feb. 2024 o 05:30
žani, Koktejl

Juraja Loja zarazili slová mladého Slováka o súčasnej vláde: To ma tak prekvapilo, že som musel odísť!

Slová mladíka ho tak prekvapili, že musel odísť.

Domáce promi
23. feb. 2024 o 05:30
Juraja Loja zarazili slová mladého Slováka o súčasnej vláde: To ma tak prekvapilo, že som musel odísť!

Slová mladíka ho tak prekvapili, že musel odísť.

Slováci poznajú herca Juraja Loja vďaka úlohám v rôznych filmoch a tiež seriáloch. V kinách aktuálne beží Vojna policajtov, kde si zahral policajta Igora Molnára, ktorý sa snaží robiť svoju prácu dôslednejšie ako by sa možno na tú dobu čakalo. Juraj po premiére neskrýval nadšenie. Podľa jeho slov, by mali ľudia prísť na tento film práve preto, čo sa deje teraz na politickej scéne.

Loj patrí medzi umelcov, ktorí bez okolkov dávajú najavo svoj názor na vládnu koalíciu a verejne ich kritizujú. Na konfrontácie cez internet preto už musí byť zvyknutý, no v rovnakej situácii sa ocitol aj na basketbale. Do reči o politike sa dostal s mladíkom, ktorý chodí tiež hrávať. "Veľmi ma zarazilo, že mladý človek zastáva názor, že táto vláda je v poriadku. Že všetky kroky, ktoré robia sú v poriadku," podelil sa vo videu na Instagrame, čo je u neho veľmi výnimočné.

Najviac ho zasiahlo, že si nasledujúce slová vypočul počas šiesteho výročia zavraždenia novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. "Spýtal sa ma, či si naozaj myslím, že vláda Roberta Fica môže za to, že boli zavraždení. Nech nie som smiešny," povedal mu mladík.

"To ma tak prekvapilo, že som musel odísť. Nezdieľam tento názor a v zásade všetky moje argumenty boli hádzané do fórov. Nemal som chuť s tým odporom čokoľvek robiť. Takže ľudia, prosím vás, informujte sa, čítajte, komunikujte, aby sa nevrátili devedesiatky," odkázal Slovákom a pokračoval, že sme týždeň čo týždeň svedkami toho, že si vláda robí, čo chce. "Ak si niekto myslí, že Šimkovičová, Fico, Pellegrini, Danko sú v poriadku, tak.." dodal na záver. Celé vyjadrenie Loja si môžete pozrieť vo videu.