12. jún. 2024 o 09:30
jž, Koktejl

Známa Češka prežíva najťažšie obdobie v živote: Šok len 3 týždne po pôrode! Synček nemá šancu na vyliečenie

placeholder
Aneta a Janna Lédlové s dcérkou.
Zdroj: Instagram/2girls_love_life

Narodil sa so vzácnou genetickou chorobou.

Zahraničné promi
12. jún. 2024 o 09:30
Známa Češka prežíva najťažšie obdobie v živote: Šok len 3 týždne po pôrode! Synček nemá šancu na vyliečenie

Narodil sa so vzácnou genetickou chorobou.

Bývalá česká hokejistka Aneta Lédlová, ktorá pred dvoma rokmi vo veku 25 rokov ukončila kariéru, prežíva jedno z najťažších období svojho života. Spolu so svojou partnerkou Jannou sa musia vyrovnať so skutočnosťou, že ich novorodený syn sa narodil so vzácnou chorobe napriek tomu, že sa spočiatku zdal byť zdravým dieťaťom.

Janna a Aneta sa vzali v roku 2018 v Nemecku. "Bohužiaľ, naše manželstvo je platné len v niektorých krajinách sveta. Svadbu sme mali s celou rodinou v Nemecku, pretože moja manželka sa narodila v Nemecku a homosexuálne manželstvá sú tam schválené," napísala na sociálnu sieť v roku 2020. V ten istý rok sa im narodila po asistovanom oplodnení dcérka.

Dvojica bola po štyroch rokoch opäť v radostnom očakávaní, no prišli zlé správy. "Z veľmi vážnych osobných dôvodov sa s vami a so sociálnymi sieťami na neurčitý čas lúčime. Dajte nám prosím čas na spracovanie a zdržte sa písania bulletinov. Ak sa stretnete s nami alebo dokonca s našou dcérou, pochopte, že nechceme diskutovať o osobných záležitostiach. Ďakujeme," napísali koncom januára na sociálnu sieť.

Po niekoľkých mesiacoch našli silu a prehovorili, čo sa vlastne so synčekom stalo. Hoci sa chlapček nenarodil predčasne, vážil len 1925 gramov. Normálna pôrodná váha novorodenca sa pohybuje medzi 2,7 až 4,5 kg. "Prvé 3 týždne boli v poriadku, až na nejaké problémy s obličkami," napísali v úvode.

"Len v troch týždňoch života mal ťažké krvácanie do mozgu a záchvaty spôsobené chorými obličkami a zriedkavým genetickým ochorením. Zostal slepý, hluchý, so symptómami epilepsie a 50 % poškodením mozgu. Po 8 týždňoch v nemocnici a 5 týždňoch rehabilitácie nezostala žiadna nádej. Náš syn, urobíme tvoj čas na zemi čo najkrajším, nech je akokoľvek krátky," napísali hrozné správy.

"Nie je šanca, aby sa vyliečil a mohol tak žiť aspoň čiastočne normálny život. Keď sme sa to dozvedeli, tak sa moje srdce rozpadlo na milión kúskov, ale vždy bude veľký kus chýbať. Kus, ktorý sa rozpadol spoločne s ním. Ten kus srdca bude navždy patriť len jemu," povedala srdcervúce slová Aneta.