11. jún. 2024 o 13:57
jž, Koktejl

Jožo Ráž: Nehoda s cyklistom? Šokujúce svedectvo bývalého asistenta poslankyne!

placeholder
Jožo Ráž mal byť účastníkom ďalšej nehody.
Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia

Čo sa stalo?

Domáce promi
11. jún. 2024 o 13:57
Jožo Ráž: Nehoda s cyklistom? Šokujúce svedectvo bývalého asistenta poslankyne!

Čo sa stalo?

Bývalý asistent poslankyne NR SR Vladimíry Marcinkovej a kandidát do parlamentných volieb 2020 Jakub Tomiš na sociálnej sieti prehovoril o nehode, ktorej mal byť svedkom. Podľa jeho slov mal byť účastníkom nehody aj legendárny spevák Jožo Ráž (69).

"Dnes 10. júna 2024 približne o 11:11 som bol svedkom nepríjemnej kolízie osobného automobilu a cyklokuriéra Bolt na svetelnej križovatke Sasinkova × Odborárske námestie. Hneď predomnou sa zrazili cyklista a auto krátko po tom, čo naskočila zelená na semafore. Po tomto nepríjemnom náraze spadol cyklista na zem len kúsok pred moje auto. Vodič auta musel ten náraz cítiť, ale nezastavil a pokračoval v jazde," opísal situáciu Tomiš.

Sám mu nepomohol. "Cyklistovi sa pravdepodobne nič vážne nestalo, len otrasený zodvihol bicykel a odkráčal doprava na chodník. V diaľke pozeral na odchádzajúce auto, ktorého EČV už nemal šancu vidieť. Cez otvorené okno spolujazdca som na neho zakričal, či je v poriadku, ale nepočul ma. Za mnou boli autá, tak som pokračoval v ceste. Pred kaviarňou sedeli ľudia, ktorí by mu v prípade potreby mohli pomôcť," pokračoval.

Rozhodol sa konať. "Osobne však neznášam vodičov, ktorí sa správajú voči cyklistom na cestách arogantne a po takejto kolízii ani nezastavia ubezpečiť sa, či je všetko v poriadku. Neváhal som teda ani sekundu, keď som toto auto o chvíľu na to dobehol na červenej na križovatke Záhradnícka × Karadžičova. Zastavil som vedľa neho, stiahol som okno, on stiahol okno a za volantom sedel Jožo Ráž z Elánu," opísal šokujúci pohľad Jakub.

"Spýtal som sa ho vopred pripravenú otázku, aj keď osoba adresáta ma v tom momente zaskočila: "To vážne ani nezastavíte, keď autom zhodíte cyklistu na zem?" Odpovedal mi, že v spätnom zrkadle videl, že sa postavil, tak nezastavoval. Od človeka, ktorý v minulosti prežil vážnu dopravnú nehodu by som očakával ohľaduplnejšie správanie sa na cestách. Ale vlastne čo by som mohol čakať od Joža Ráža? Predpokladám, že sa takto chcel elegantne vyhnúť prípadnej medializácii. Práve preto som sa rozhodol o tomto incidente napísať," vysvetlil dôvod, prečo o tom píše.

V komentároch pod príspevkom ale vznikla vlna špekulácií a tak ich Tomiš uviedol na pravú mieru. "Trochu by som korigoval niektoré komentáre, v ktorých jednoznačne píšete, že Jožo Ráž „spôsobil“ dopravnú nehodu. To si nedovolím tvrdiť, pretože to neviem posúdiť. Píšem o tom, že Jožo Ráž v aute „bol účastníkom kolízie s cyklistom“ a nezastavil, aby sa ubezpečil, že je cyklista v poriadku," vysvetlil.

"Neviem, ako to presnejšie popísať. Po tom, ako na semafore naskočila zelená, pohli auto a vedľa neho stojaci cyklista. Došlo ku kolízii cyklistu a pravej strany Rážovho auta. Po tejto kolízii spadol cyklista na zem. Vodič nezastavil a pokračoval v ceste. Nepíšem nič o tom, kto bol vinný, pretože to neviem posúdiť. Ide však o to, že vodič auta vôbec nezastavil a pokračoval ďalej. Ak by zastavil, tak by som o tom určite nepísal na Facebook," dodal.

Jožo Ráž zažil niekoľko hrozivých nehôd

Spevák prežil vážnu dopravnú nehodu na motorke 20. júna 1999. Počas jazdy na motorke doňho vrazil autom nemecký občan. Nohu mal úplne pretočenú, mal zlomený nos, predkolenie, zápästie a preliačenú lebku. Podstúpil takmer 9-hodinovú operáciu hlavy, keď sa podarilo spevákov stav stabilizovať. Z kómy sa prebral po dvoch mesiacoch.

V roku 2015 na križovatke v Bratislave nedobrzdil a narazil do auta pred sebou. Počas nehody sa nikto nezranil, škodu utrpeli len vozidlá. O dva roky neskôr opäť havaroval v hlavnom neste, vinníkom nehody mal byť práve spevák, ktorý nepočul prichádzajúcu sanitku. Tej sa stihli uhnúť dve autá a Ráž už nestihol zabrzdiť.

Len prednedávnom komik Jakub Zitron Ťapák v podcaste 20 000 míľ pod humorom povedal, že bol svedkom toho, ako spevák pozdĺžne parkoval medzi autami. "Videl som, že týpek má problém a že si evidentne zle nadbehol a je strašne blízko pri tom zadnom aute a má veľa priestoru pri prednom aute. Prechádzal som okolo a pozriem do toho auta - tam Jožo Ráž. Samozrejme idem ďalej a iba počujem rachot. Pozerám naňho a týpek proste nadr*bal do toho auta za sebou. Ťukol do auta, vystúpil, zdvihol obočie, mávol rukou a odišiel," povedal Ťapák.