23. máj. 2023 o 05:30
TASR, Koktejl

MS v hokeji 2023: Kto vyhrá zápas Slovensko - Nórsko? Hlasujte za svojho favorita!

placeholder
Zľava tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay, asistenti Andrej Podkonický a Peter Frühauf.
Zdroj: TASR

Siedmy zápas Slovákov na MS v hokeji 2023 sa začína o 11:20 hod!

Domáci šport
23. máj. 2023 o 05:30
MS v hokeji 2023: Kto vyhrá zápas Slovensko - Nórsko? Hlasujte za svojho favorita!

Siedmy zápas Slovákov na MS v hokeji 2023 sa začína o 11:20 hod!

Slovenskí hokejisti potrebujú v utorok zvíťaziť vo svojom záverečnom zápase v B-skupine MS v Rige, ak si chcú udržať šancu na postup do štvrťfinále. V súboji proti Nórsku (11.20 SELČ) im udržanie nádeje zabezpečí iba triumf za tri body.

V prípade úspechu by potom večer čakali na to, či zatiaľ stopercentní Švajčiari zdolajú v riadnom hracom čase Lotyšov (19.20 h). Akýkoľvek bodový zisk domácich nepustí Slovákov do vyraďovačky.

Slovenskí reprezentanti sa s Nórskom doteraz streli 35-krát, v 24 dueloch zvíťazili, v dvoch sa zrodila remíza a deväť duelov sa skončilo triumfom severanov. Celkové skóre je 126:69 v prospech SR.

Naposledy sa títo súperi stretli vlani v decembri na Vianočnom Kaufland Cupe v Bratislave, Slováci triumfovali 6:0 po góloch Lantošiho, Jedličku, Gernáta, Tamášiho, Čacha a Daňa. Na MS si obaja zahrali naposledy pred ôsmimi rokmi v Ostrave, Nóri vtedy zvíťazili 3:2.

Na šampionáte v Rige odohrali zverenci Tobiasa Johanssona doteraz päť zápasov. Prehrali s Kazachstanom 3:4 po nájazdoch, so Švajčiarskom 0:3, s Lotyšskom 1:2 a s Českom 0:2. Zdolali len Slovincov (1:0). V piatich zápasoch strelili dokopyn len päť gólov.

„My budeme určovať tempo hry, nemôžeme sa prispôsobiť súperovi. Musíme dať na začiatku nejaké góly, aby sme sa upokojili a potom sa v priebehu zápasu netrápili,“ povedal pre TASR obranca František Gajdoš.

Aj ďalší zadák Mário Grman verí, že slovenskí hokejisti zlomia súpera čo najskôr: „My si spravíme ešte rozbor v deň zápasu, ale musíme hrať ten hokej, ktorý sme hrali na začiatku turnaja. Musíme sa presadiť gólovo čo najskôr, aby sme potom nebojovali sami so sebou.“