23.05.2023 03:30
TASR, Koktejl

MS v hokeji 2023: Kto vyhrá zápas Slovensko - Nórsko? Hlasujte za svojho favorita!

placeholder
Zľava tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay, asistenti Andrej Podkonický a Peter Frühauf.
Zdroj: TASR

Siedmy zápas Slovákov na MS v hokeji 2023 sa začína o 11:20 hod!

Šport
23.05.2023 03:30
MS v hokeji 2023: Kto vyhrá zápas Slovensko - Nórsko? Hlasujte za svojho favorita!

Siedmy zápas Slovákov na MS v hokeji 2023 sa začína o 11:20 hod!

Slovenskí hokejisti potrebujú v utorok zvíťaziť vo svojom záverečnom zápase v B-skupine MS v Rige, ak si chcú udržať šancu na postup do štvrťfinále. V súboji proti Nórsku (11.20 SELČ) im udržanie nádeje zabezpečí iba triumf za tri body.

V prípade úspechu by potom večer čakali na to, či zatiaľ stopercentní Švajčiari zdolajú v riadnom hracom čase Lotyšov (19.20 h). Akýkoľvek bodový zisk domácich nepustí Slovákov do vyraďovačky.

Slovenskí reprezentanti sa s Nórskom doteraz streli 35-krát, v 24 dueloch zvíťazili, v dvoch sa zrodila remíza a deväť duelov sa skončilo triumfom severanov. Celkové skóre je 126:69 v prospech SR.

Naposledy sa títo súperi stretli vlani v decembri na Vianočnom Kaufland Cupe v Bratislave, Slováci triumfovali 6:0 po góloch Lantošiho, Jedličku, Gernáta, Tamášiho, Čacha a Daňa. Na MS si obaja zahrali naposledy pred ôsmimi rokmi v Ostrave, Nóri vtedy zvíťazili 3:2.

Na šampionáte v Rige odohrali zverenci Tobiasa Johanssona doteraz päť zápasov. Prehrali s Kazachstanom 3:4 po nájazdoch, so Švajčiarskom 0:3, s Lotyšskom 1:2 a s Českom 0:2. Zdolali len Slovincov (1:0). V piatich zápasoch strelili dokopyn len päť gólov.

„My budeme určovať tempo hry, nemôžeme sa prispôsobiť súperovi. Musíme dať na začiatku nejaké góly, aby sme sa upokojili a potom sa v priebehu zápasu netrápili,“ povedal pre TASR obranca František Gajdoš.

Aj ďalší zadák Mário Grman verí, že slovenskí hokejisti zlomia súpera čo najskôr: „My si spravíme ešte rozbor v deň zápasu, ale musíme hrať ten hokej, ktorý sme hrali na začiatku turnaja. Musíme sa presadiť gólovo čo najskôr, aby sme potom nebojovali sami so sebou.“

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-icon
© 2010 - 2021
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.