11. dec. 2023 o 10:20
TASR, mob, Koktejl

Slafkovského po zápase zastavil fanúšik a začali sa diať veci: Dúfam, že mi odpustíš!

placeholder
Juraja Slafkovského po zápase zastavil fanúšik.
Zdroj: twitter/Drew_Dekes

Výkony mladého Košičana sa viditeľne zlepšujú každým zápasom.

Zahraničný šport
11. dec. 2023 o 10:20
Slafkovského po zápase zastavil fanúšik a začali sa diať veci: Dúfam, že mi odpustíš!

Výkony mladého Košičana sa viditeľne zlepšujú každým zápasom.

Úspešná bitka s ostrieľaným súperom, víťazný nájazd a honor tretej hviezdy zápasu. Juraj Slafkovský výrazne prispel k víťazstvu Montrealu v Buffale 3:2 a potvrdzuje dobrú formu v hokejovej NHL z posledných dní. Výkon devätnásťročného slovenského útočníka, ktorý je ako draftová jednotka pod neustálym drobnohľadom, chválili experti aj fanúšikovia.

Výkony mladého Košičana sa viditeľne zlepšujú každým zápasom a meniť názor začínajú aj fanúšikovia „Habs“. Jedným z nich je aj youtuber Andrew, ktorý sa na začiatku svojej šou osobne Jurajovi ospravedlnil. „Naozaj som chcel najprv v tíme Shanea Wrighta a len chcem, aby si vedel, že ma to naozaj mrzí. Dúfam, že mi odpustíš. Každopádne, si dobrý chlap,“ uviedol fanúšik, ktorému jednotka draft 2022 aj podpísala dres.

Slafkovský nastúpil opäť v prvej formácii Canadiens s Nickom Suzukim a Coleom Caufieldom, odohral viac ako 18 minút a nechýbal ani v presilovkách. Za stavu 2:2 mohol rozhodnúť aj v riadnom čase, ale štyri a pol minúty pred koncom nepremenil po Suzukiho nahrávke šancu v početnej výhode. V rovnakom striedaní pár sekúnd neskôr sa dostal do stretu s obrancom Connorom Cliftonom, ktorý ho zozadu „šťuchol“ hokejkou medzi nohy a slovenský útočník sa s ním pustil do bitky.

Spočiatku mal navrch 28-ročný Clifton, ale Slafkovský ataky ustál a napokon súpera zložil zápasnícky na ľad. Z bitky si odniesol šrám pod ľavým okom. „Bitku si veľmi nepamätám, strhlo sa to rýchlo. Bola moja prvá v NHL. Je jedno ako vyzerá moja tvár, máme dôležité dva body a tešíme sa na ďalší zápas,“ povedal médiám po zápase.

Slafkovský rozhodol o víťazstve Canadiens v štvrtej sérii nájazdov, keď vydareným blafákom na behkend prekonal Devona Leviho. Bol to jeho druhý nájazd v profilige, ale prvý úspešný. „Niečo podobné som skúšal v San Jose, tam to nevyšlo, som rád, že dnes áno,“ dodal. K súhre s kapitánom Suzukim a Caufieldom povedal: „Chcel som hrať čo najviac, pýtal som si puk. Hrám s najlepšími a nechcem byť len do počtu.“

Duel v KeyBank Center sledovalo viac ako 17-tisíc divákov a na tribúnach bolo množstvo fanúšikov Canadiens. „Už počas rozcvičky som si všimol veľa dresov Montrealu. Máme všade fanúšikov, cítime ich podporu. Atmosféra bola fantastická, pripadal som si ako v play-off,“ pokračoval slovenský útočník a pochválil za výkon brankára Caydena Primeaua, ktorý zlikvidoval 46 striel. „Bol skvelý, držal nás celý zápas. Mal naozaj fantastické zákroky,“ dodal na záver Slafkovský.