Juraj Slafkovský má za sebou prvú bitku v NHL: Koho vyzval na „férovku“?

placeholder
Slovenský hokejista Juraj Slafkovský.
Zdroj: Profimedia

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský premenil rozhodujúci samostatný nájazd a postaral sa tak o triumf Montrealu na ľade Buffala 3:2 po nájazdoch v nedeľnom zápase NHL.

Zahraničný šport

Slafkovský premenil nájazd v štvrtej sérii, keď vydareným blafákom na bekhend prekonal Devona Leviho. V prvých troch sa na oboch stranách presadili dvaja hráči, v štvrtej však neuspel na domácej strane John-Jason Peterka a Slafkovský tak pre Montreal zariadil už siedmu výhru v sezóne po predĺžení, alebo nájazdoch.

Bol to jeho druhý nájazd v kariére a prvý úspešný. Devätnásťročný krídelník nastúpil opäť v prvom útoku s Nickom Suzukim a Coleom Caufieldom a odohral jeden zo svojich najlepších zápasov v sezóne.

„Cítim sa sebavedomo, chcem mať čo najviac puk na hokejke a snažím sa tímu pomôcť. Hrám s najlepšími hráčmi v našom tíme, dostávam od nich skvelé prihrávky a ja chcem zasa vytvoriť dobré situácie pre nich,“ povedal Slafkovský pre montrealgazzete.com.

Mladý slovenský útočník strávil na ľade 18 minút a 10 sekúnd, zaznamenal jeden hit, dve strely, mínusku a prvýkrát v NHL sa pobil. V 56. minúte zhodil rukavice po konflikte s obrancom Sabres Connorom Cliftonom za čo inkasoval trest na päť minút. Clifton vyprovokoval Slafkovského zákerným manávrom, keď mu zozadu strčil hokejku medzi nohy. Slovenský útočník si okamžite s provokatérom vybavil účty a hoci najskôr mal navrch skúsenejší Clifton, ten napokon skončil na chrbe pod Slafkovským.

„Keď sa mela strhla, tak som mal zatmenie a nerozmýšľal som nad ničím. Išiel som tomu napred, bola to moja prvá bitka,“ dodal Slafkovský, ktorý si zo šarvátky odniesol šrám pod ľavým okom. Draftovú jednotku z roku 2022 zvykol na ľade chrániť obranca Arber Xhekaj, ale ten sa po zranení rozohráva na farme.

Canadiens podržal skvelým výkonom brankár Cayden Primeau (46 zákrokov), prekonali ho len Jeff Skinner a Kyle Okposo, ktorý zaznamenal 600. bod v kariére. Montreal viedol 2:0, keď prvý gól v NHL strelil Jayden Struble a presadil sa aj Suzuki.