22. máj. 2024 o 04:00
Famous.cz, Koktejl

Rázna zmena v živote kráľovnej Camilly: TOTO viac nebude podporovať!

placeholder
Britská kráľovná manželka Camilla počas recepcie diplomatického zboru 6. decembra 2022 v Londýne.
Zdroj: TASR/AP

S iniciatívou začala už kráľovná Alžbeta II.

Zahraničné promi
22. máj. 2024 o 04:00
Rázna zmena v živote kráľovnej Camilly: TOTO viac nebude podporovať!

S iniciatívou začala už kráľovná Alžbeta II.

Britská kráľovná Camilla sa tiež chce stať kráľovnou zvierat. Preto sa zaviazala, že už nebude podporovať kožušinové farmy ani kupovať oblečenie, ktoré obsahuje pravú kožušinu. Jej rozhodnutie ocenila organizácia PETA. Jej svokra, kráľovná Alžbeta II, ktorá zomrela predminulý rok, však v roku 2019 tiež prestala nosiť pravé kožušiny.

"PETA pripíja kráľovnej Camille pohárom najlepšieho klaretu za to, že sa ako pravá kráľovná postavila na stranu deväťdesiatich piatich percent Britov, ktorí podľa prieskumov tiež odmietajú nosiť zvieracie kožušiny," uviedla prezidentka PETA Ingrid Newkirk v tlačovej správe. Manželka Karola III. bola v minulosti terčom útokov za nosenie kožušiny. V roku 2010 si napríklad na vianočnú omšu obliekla historický klobúk Philipa Treacyho.

Zosnulá panovníčka počas svojej vlády často nosila kožušiny, od huňatých klobúkov až po kabáty a zavinovačky zdobené zvieracou kožušinou. V roku 2019 však kráľovná Alžbeta II. túto prax ukončila a Buckinghamský palác oznámil, že kráľovská rodina síce bude naďalej nosiť slávnostné rúcha s kožušinovým lemovaním, ale do svojho šatníka už nebude zaraďovať výrobky z pravej kožušiny.

"Ak sa má Jej Veličenstvo zúčastniť na nejakom stretnutí v obzvlášť chladnom počasí, bude od roku 2019 používať umelú kožušinu, aby sa uistila, že zostane v teple," napísala jej dlhoročná šatníková riaditeľka Angela Kelly.