23. sep. 2023 o 19:00
NK, Koktejl

Influencerka († 35) predpovedala svoju smrť, manžel Alex zverejnil jej odkaz: Ak toto čítate, znamená to, že som zomrela!

placeholder
Nicky sama oznámila svoju smrť na Instagrame v predpripravenom príspevku.
Zdroj: instagram/nicknacklou

Nicky bojovala so štvrtým štádiom rakoviny prsníka.

Zahraničie
23. sep. 2023 o 19:00
Influencerka († 35) predpovedala svoju smrť, manžel Alex zverejnil jej odkaz: Ak toto čítate, znamená to, že som zomrela!

Nicky bojovala so štvrtým štádiom rakoviny prsníka.

35-ročná Nicky Newmanová zo Surrey, známa svojím sloganom "Choď a chyť život za pačesy", upozorňovala na to, že je dôležité využiť každý deň a chopiť sa každej príležitosti. Podľa Daily Mail inšpirovala Britániu svojou pozitívnou kampaňou a odvážnym pohľadom na svet napriek tomu, že bojovala so štvrtým štádiom rakoviny prsníka. Svoju smrť sama oznámila na Instagrame prostredníctvom príspevku, ktorý predtým napísala a ktorý zdieľal jej manžel Alex.

"Ak toto čítate, znamená to, že som zomrela, ale dožila som sa 5 a pol roka, čo nie je zlé na štvrté štádium rakoviny prsníka," znel úvodný riadok príspevku. Aj v posledných slovách svojim sledovateľom Nicky zachovala optimistický tón a posolstvo, ktoré zdieľala, pričom čitateľov prosila, aby "chytili život za pačesy", a pripomenula im, že "nikdy naozaj neviete, čo čaká za rohom - takže nič neberte ako samozrejmosť".

Nicky, ktorá pred svojou diagnózou pracovala v administratíve, sa dozvedela, že má rakovinu v apríli 2018 po tom, ako si počas sprchovania našla hrčku v pravom prsníku. Povedala, že vo svojom vnútri vedela, že je to zlá správa. V priebehu jedného týždňa potratila a bola jej diagnostikovaná metastatická rakovina prsníka. Skutočný šok však pre Nicky prišiel týždeň po stanovení diagnózy, keď sa dozvedela sa rakovina rozšírila a bola nevyliečiteľná.

Napriek tejto správe sa Nicky ako dôkaz svojho charakteru a odvahy rozhodla zdokumentovať svoju liečbu, čím si získala pozornosť približne 300 000 sledovateľov na internete.

Riadila sa tým, čo radila druhým – viedla rušný život, cestovala do exotických destinácií so svojimi priateľmi a rodinou a oslavovala každý míľnik, nech bol akokoľvek malý. Počas života s rakovinou sa vydala za svoju životnú lásku Alexa, viedla charitatívne kampane a získala si srdcia mnohých Britov. Zvýšila tiež povedomie o organizáciách, ako je The Little Princess Trust, keď si po začatí chemoterapie oholila hlavu, aby mohla vlasy darovať na výrobu parochne pre dieťa s rakovinou.

Počas celej choroby Nicky informovala svojich priaznivcov o novinkách týkajúcich sa jej liečby a o tom, ako sa cíti. Minulý mesiac sa podelila o zlé správy.

"Vedela som, že choroba postupuje, ale nečakala som, že až takto. Prvýkrát za posledných 5 rokov si moje metastázy zbalili kufre a presťahovali sa na nové miesto s názvom 'Hotel Pečeň'," povedala na Instagrame. Len o niekoľko týždňov neskôr Nickin manžel zverejnil vyhlásenie, ktoré statočná influencerka napísala pred svojou smrťou.

"Žiadny z tých nezmyslov ako 'bojovala svoj boj', rakovina nakoniec zvíťazila a to je v poriadku, všetci sme vedeli, že sa to stane. Myslím, že nikdy nie sme pripravení počuť tieto slová, myslíme si, že sme nezničiteľní a objaví sa zázračný liek, ale pravda je taká, že všetci žijeme tento život zo dňa na deň (len sme vedeli, že tie moje dni sú kratšie). Tak mi, prosím, sľúbte, že si budete vážiť ľudí okolo seba a že svojich priateľov a blízkych budete objímať čo najsilnejšie!" znel príspevok na Instagrame, ktorý Nicky predpripravila.

"BOJUJTE ZA ŽIVOT! Nikdy naozaj neviete, čo vás čaká za rohom - preto nič neberte ako samozrejmosť. Všetci ste súčasťou môjho odkazu, mojich 'instagramov' a ja vám všetkým z celého srdca ďakujem, že ste tu boli pri každom kroku. Čaká nás toho ešte viac, pracuje sa na ďalších úžasných veciach, ktoré budú pokračovať v tomto odkaze, takže zostaňte tu a buďte aj naďalej úžasnými krásnymi ľuďmi, ktorými už všetci ste!"

Nicky o zákernej chorobe zvyšovala povedomie na sociálnych sieťach.
Nicky o zákernej chorobe zvyšovala povedomie na sociálnych sieťach.
Zdroj: instagram/nicknacklou

"Verím v energiu, a ak sa ľudia budú držať pozitivity, ktorú sme vytvorili na tejto a ďalších podobných stránkach, budem vždy s vami. Pán G má niekoľko slov, ktoré budú nasledovať, pretože sme obaja chceli urobiť tento krok spoločne x Milujem vás všetkých, moji nádherný ľudia, Nicky."

Krátko nato jej manžel zdieľal na jej stránke svoj vlastný príspevok. "Čo môžem povedať, čo moja neuveriteľná manželka ešte nepovedala vo svojom poslednom príspevku. Nicky ma požiadala, aby som poslal jej odkaz spolu s niekoľkými slovami odo mňa. Moja fazuľka bola pre mňa viac ako partnerka alebo milovaná osoba, bola naozaj mojim miláčikom. Poznali sme sa od štrnástich rokov a počas všetkých tých rokov (aj keď sme boli chvíľu od seba) sme k sebe vždy neoddeliteľne patrili," napísal zronený manžel.

"Už predtým sa nás pýtali, prečo si myslíme, že sa Nickina stránka stala takou populárnou, a na túto otázku je samozrejme veľmi ťažké odpovedať. Pred niekoľkými týždňami som svojej fazuľke povedal, že si myslím, že je to preto, lebo ľudia si vás okamžite obľúbia a priťahuje ich to k vám, pretože od diagnózy, v najhoršom období nášho života, sme sa rozhodli netrúchliť nad časom, ktorý strácame, ale radšej oslavovať a vážiť si čas, ktorý nám zostáva - nech je akokoľvek dlhý."

"Každý, kto poznal moju ženu, vie, že je to pravda. Nicky brala život oboma rukami a každý okamih robila výnimočným a nezabudnuteľným. Zanechala odkaz, miesto, kde každý môže vidieť, že žila pre pozitivitu, úsmev a šťastie. Aj cez ťažkosti, aj keď sa to zdalo nemožné. Nicky tu má ešte niekoľko neuveriteľných vecí, o ktoré sa chce podeliť. Poviem vám o nich ja, namiesto nej, presne tak, ako by si to želala. Len prosím, majte strpenia. Milujem každého z vás, buďte v bezpečí a buďte na seba dobrí," zakončil.

Hviezdy vrátane Stacey Solomonovej a Amy Dowdenovej tiež vzdali poctu zosnulej influencerke. 33-ročná hviezda seriálu Strictly Come Dancing, ktorá v súčasnosti podstupuje chemoterapiu kvôli rakovine prsníka, a 33-ročná moderátorka relácie Loose Women Stacey sa na Nickinom Instagrame podelili o úprimné kondolenčné odkazy.

"Najkrajší slnečný lúč, ktorý toho toľko dokázal a vytvoril komunitu a odkaz, ktorý bude žiť ďalej. Navždy si uchovám tvoje krásne hlasové správy a vždy si na teba spomeniem, keď poviem waleská láska. Ďakujem ti za to, že si úplne neuveriteľná a PRAVÁ INŠPIRÁCIA," znela časť odkazu od Amy.

"Nikdy nežiarila hviezda jasnejšie. Mám absolútne zlomené a zničené srdce. Nicky, ďakujem ti za všetko... Som taká vďačná, že som ťa poznala. Sľubujem, že pôjdem chytiť život za pačesy a využijem každú sekundu každého dňa naplno," zdieľala Stacey.

Kondolencie vyjadrilo aj viacero ďalších známych kolegov, vrátane Sophie Hinchcliffe, Giovanny Fletcher a Vicky Pattison. Hold influencerke vzdali aj tisíce fanúšikov.

"Ach, bože, bolí ma srdce. Sledovala som ťa neviem koľko rokov a bola si skutočnou inšpiráciou. Nicky bola neuveriteľná neuveriteľná humoreska a posielam ti toľko lásky," napísala jedna z nich.

"Som teraz taká rozrušená, Nicky, bola si pre mňa veľmi jasným svetlom uprostred tmy a navždy ti budem vďačná. Nepoznala som ťa osobne, ale mala som pocit, že ťa poznám," ozvala sa ďalšia.