21. sep. 2023 o 17:00
emd, Koktejl

Tínedžerka († 17) zjedla ryžový chlebík, náhla smrť: Mama žiada spravodlivosť!

placeholder
Tínedžerka Hollie († 17) mala silnú alergiu.
Zdroj: Facebook/Rachel Quinney

Zdrvená matka prezradila posledné slová, ktoré jej 17-ročná dcéra povedala pred smrťou.

Zaujímavosti
21. sep. 2023 o 17:00
Tínedžerka († 17) zjedla ryžový chlebík, náhla smrť: Mama žiada spravodlivosť!

Zdrvená matka prezradila posledné slová, ktoré jej 17-ročná dcéra povedala pred smrťou.

Denník The Sun píše, že Hollie pobozkala svojich malých súrodencov, rozlúčila sa a odišla z ich domu v Birminghame do miestnej reštaurácie, kde pracovala na čiastočný úväzok. Bolo to poslednýkrát, čo milujúca matka Kerrie Stokes videla svoju dcéru živú.

Podľa vyšetrovateľov Hollie skolabovala u kamarátky po tom, ako v reštaurácii zjedla ryžový chlebíček. Občerstvenie obsahovalo vlašské orechy, ktoré u dievčaťa vyvolali silnú alergickú reakciu.

Polícia pôvodne zatkla jednu ženu pre podozrenie zo zabitia, ale teraz prípad uzavrela. Kerrie však podala odvolanie a prisľúbila, že bude bojovať až do konca, aby sa vyšetrovanie obnovilo. "Zomrela strašnou a nedôstojnou smrťou, keď sa ani nedostala do nemocnice. Zomrela v záhrade svojej kamarátky, také to bolo vážne. Ako rodina potrebujeme odpovede a pravdu o tom, ako sa to mohlo stať. Máme pocit, že to treba vyšetriť v plnom rozsahu. Sme sklamaní," povedala zarmútená Kerrie.

Zúfalá mama vyzvala policajtov, aby sa znovu pozreli na hlavný dôkaz, pričom sa odvolávala na kamerové záznamy. Podľa policajného spisu, ktorý videli miestni novinári, sa zdá, že na videu je vidieť, ako sa Hollie pýta manažérky reštaurácie, či ryžový chlebík obsahuje orechy, na čo jej zrejme odpovedá, že nie. Žena, ktorá medzitým zmenila prácu, zasa tvrdí, že Hollie sa pýtala, či obsahuje mäso, keďže je vegetariánka, a že tínedžerke povedala, že nie.

"Keď dostala prácu, hovorili sme jej: ‚Nebuď taká hlúpa, nemôžeš tam pracovať, pracujú s orechmi, mäkkýšmi atď‘. Ona povedala: ‚Vedúci vie, že mám alergie, nerobte si s tým starosti. Ja len prijímam telefonické objednávky.‘ Celé roky sme ju chránili, vedeli sme, že má alergiu, a v priebehu troch mesiacov práce ju to stálo život," dodala zdrvená matka.

Príčina smrti bola predbežne stanovená ako anafylaxia, pričom úplné vyšetrovanie sa začne v januári. "Vyšetrovanie podlieha právu obetí na preskúmanie, preto by nebolo vhodné, aby sme sa k nemu vyjadrovali, kým sa neuzavrie, avšak urobíme tak včas," uviedol hovorca polície West Midlands.