Zaujímavosti
photo Foto
video Video
16. sep. 2023 o 19:00
lv, Koktejl

Olivia má nezvyčajný opuch ruky: Nenápadný príznak viedol k desivej diagnóze!

placeholder
Olivia tvrdí, že sa odmieta nechať vyviesť z miery a namiesto toho svoju ruku hrdo vystavuje.
Zdroj: TikTok/oliviaklopchin

Neprajníci jej hovoria, aby si ruku dala radšej amputovať.

Zaujímavosti
16. sep. 2023 o 19:00
Olivia má nezvyčajný opuch ruky: Nenápadný príznak viedol k desivej diagnóze!

Neprajníci jej hovoria, aby si ruku dala radšej amputovať.

Mladá žena odvážne vrátila úder neprajníkom, ktorí sa jej vysmievajú a hovoria, že by si mala dať amputovať končatinu. Olivia (19) sa narodila so zriedkavým ochorením, ktoré spôsobilo opuch jednej z jej rúk. Nedávno sa so svetom podelila o nevinný príznak, ktorý v detstve viedol k jej diagnóze, píše Daily Mail.

Olivia Klopchin, hviezda TikToku z amerického Vermontu, ohromila svojich sledovateľov nedávnym videom, v ktorom hovorila ako lekári zistili, že trpí vaskulárnou malformáciou - ochorenie s abnormálnym vývojom krvných ciev, ktoré môže spôsobiť zmenu farby alebo výrastky postihnutej oblasti.

V Oliviinom prípade tento stav spôsobil, že jej rameno a ruka opuchli do nezvyčajne veľkých rozmerov. Američanka tvrdí, že lekári boli na jej stav upozornení dlho predtým, ako sa jej ruka začala zväčšovať. Rodina si všimla malú modrinu jej na ruke krátko po jej narodení.

Táto informácia zaujala jej sledovateľov na TikToku a mnohí boli zhrození, že sa z malej modriny stal taký vážny opuch. „To nie je modrina,“ napísala jedna osoba do komentárov. „To nie je možné,“ napísal ďalší.

Tínedžerka tvrdí, že sa stretla s mnohými zaujímavými reakciami na svoju ruku. „Niektorí ľudia sú z toho v úžase a hovoria mi, aká som krásna a ako sa im páči moje sebavedomie,“ povedala influencerka, ktorá má pol milióna sledovateľov.

Priznáva však, že čelí aj množstvu krutých komentárov od hejterov, ktorí jej často píšu, aby si končatinu nenechala amputovať, alebo jej ruku prirovnávajú k marvelovskému monštru Hulkovi. „Máš v tej ruke aspoň superschopnosti ako Hulk?“ napísal neprajník.

Posmešné komentáre nie sú zďaleka to najhoršie, čím si Olivia musí prechádzať. Najhorším aspektom jej stavu nie je vzhľad ruky, ale bolestivé krvné zrazeniny, ktoré sú dôsledkom ochorenia.

„Cievne malformácie sú bolestivé kvôli krvným zrazeninám, ktoré vznikajú, keď žily nemajú okolo seba svalovú stenu. V dôsledku toho sa žily rozširujú a krv, ktorá nemôže prúdiť, sa zrazí. Našťastie sa mi nestávajú tak často ako mnohým iným ľuďom, ktorých poznám,“ vysvetlila.