09. júl. 2024 o 06:00
žani, Koktejl

VIDEO Kovačič zažil v Doline smrti peklo: Dlho som sa tomuto vyhýbal!

Vynašiel sa.

Domáce promi
09. júl. 2024 o 06:00
VIDEO Kovačič zažil v Doline smrti peklo: Dlho som sa tomuto vyhýbal!

Vynašiel sa.

Z tehotnej novinárky Zuzany Kovačič Hanzelovej sa stala slamená vdova. Jej manžel Michal Kovačič odcestoval na dva týždne do USA. Za veľkou mlákou si rozširuje zbierku cestovateľských zážitkov. Súčasťou jeho amerického itinerára bola tentokrát aj návšteva Death Valley (Dolina smrti, pozn.red.).

Bývalý moderátor relácie Na telo vychytal priam pekelné počasie. "Vybrali sme sa tam s výbornou predpoveďou - jasno a 54 stupňov a vyšla. Bolo tam teda fakt pekelne horúco, ale bolo to krásne. Prapodivné skaly prapodivných farieb, púšť plná všakovakých kríkov a k tomu najnižšie miesto v Severnej Amerike - Badwater Basin, ktoré je 86 metrov pod hladinou mora a celé je pokryté soľou," opísal, čo všetko videl.

Tomuto národnému parku sa dlho vyhýbal a mal na to dôvod. "Dlho som sa tomuto národnému parku vyhýbal, lebo sa mi zdalo, že som ešte nevidel iné - zaujímavejšie. Zaujímavejšie tu určite sú (Yosemite, Monument Valley), ale stálo to za to. Ak sa tam vyberiete, zoberte si určite veľa vody. Ja dnes pijem už štvrtý liter," odporučil svojim sledovateľom.

Extrémna teplota so sebou priniesla aj nepríjemný problém. Keď si novinár sadol do auta, bolo priam nemožné udržať v rukách rozžeravený volant. "Je tu fakt teplo, takže to chce trochu vynaliezavosti," okomentoval situáciu. Vyriešil ju naozaj originálne, cez volant si prehodil plavky.