29. máj. 2024 o 09:30
žani, Koktejl

Komičke Evelyn naparili policajti pokutu: Stačilo málo a dopadla by o dosť horšie!

Tak toto jej nevyšlo.

Domáce promi
29. máj. 2024 o 09:30
Komičke Evelyn naparili policajti pokutu: Stačilo málo a dopadla by o dosť horšie!

Tak toto jej nevyšlo.

Každý kto žije, pracuje alebo len raz za čas ide do Bratislavy dobre vie, aký problém je s hľadaním miesta na odstavenie auta. V hlavnom meste funguje regulované parkovanie, rovnako ako zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý platí od októbra celoplošne. Zákon umožňuje riešiť mestským policajtom jeho porušenie využitím objektívnej zodpovednosti. Vtedy je pokuta vo výške 78 eur pevne stanovená. Ak ju majiteľ auta uhradí do dvoch týždňov, tak postačuje zaplatiť 52 eur a pokuta sa považuje za uhradenú.

Nový týždeň začítala s naparenou pokutou aj komička Eva Kramerová alias Evelyn. "Tak ja som dostala papuču po sto rokoch," posťažovala sa sledovateľom. Nechápala dôvod, až kým jej mestskí policajti nevysvetlili, že stojí na mieste vyhradenom pre mestskú políciu. Už v tom momente sa Evelyn chytala za hlavu, no aj tak sa z toho pokúsila vyrozprávať. Snažila sa to zhodiť na nejasnú ceduľu, no ukázalo sa, že problém bol inde. Komička prišla na parkovacie miesto z protismeru.

Podľa policajtov mala šťastie, že jej nedali auto odtiahnuť. V tom prípade by okrem pokuty, ktorej výšku nepovedala, cvakala aj ďalších 155 eur. "Mňa v jeden rok odtiahli toľkokrát, že som si z chalanmi z odťahovky začala tykať... Tak som zaplatila pokutku, za svoje prešľapy," sypala si popol na hlavu a sledovateľom odkázala, aby čítali cedule.