04. jún. 2024 o 05:30
žani, Koktejl

Muž, ktorý strieľal na Fica, má byť na psychiatrii, ozval sa manželke: Poviem vám, čo mi napísal v liste!

placeholder
Strelca spacifikovali na mieste.
Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

Má byť po 24-hodinovým dohľadom.

Domáce správy
04. jún. 2024 o 05:30
Muž, ktorý strieľal na Fica, má byť na psychiatrii, ozval sa manželke: Poviem vám, čo mi napísal v liste!

Má byť po 24-hodinovým dohľadom.

Od atentátu na premiéra Roberta Fica (59) uplynuli už viac ako dva týždne. Vďaka operáciám a starostlivosti lekárov je z najhoršieho vonku. Z Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici ho už prepustili do domácej starostlivosti. Zbraň na predsedu vlády namieril 15. mája Juraj C. (71), ktorého okamžite spacifikovali. Pre Nový Čas prvýkrát prehovorila manželka strelca.

Muža obvinili z úkladnej vraždy z pomsty na chránenej osobe v štádiu pokusu. Hrozí mu 25 rokov až doživotie. Sudca poslal Juraja za mreže pre obavu z úteku i z pokračovania v trestnej činnosti. "Sudca pre prípravné konanie neprijal písomný sľub obvineného a návrh na dohľad probačného a mediačného úradníka zamietol,“ uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková.

Televízia Markíza pred pár dňami informovala, že strelca previezli do väzenskej nemocnice v Trenčíne. Podľa zverejnených informácií by mal byť na psychiatrickom oddelení, pod nepretržitým dozorom.

Informácie potvrdila aj jeho manželka Elena, ktorá je z celej situácie stále v šoku. Z bytu, ktorý prehľadávala polícia, odišla. Manžela navštíviť nemôže. "Tam sa nedá za ním ísť do Trenčína. Ale napísal mi list," prezradila. "Vraj sa má dobre, že sú k nemu dobrí a má tam určitý priestor. Ale necíti sa najlepšie," dodala a ozrejmila, s čím ma problémy. "Má zdravotné problémy, ťažko sa mu dýcha," vysvetľuje.

Rodina nemala o atentáte ani potuchy. "Netušila som, čo sa chystá urobiť, určite. Povedal mi, že ide do Bratislavy na zhromaždenie. Presne v ten deň malo byť," povedala Elena. Z otcovho konania bol v šoku aj syn. "Absolútne netuším, čo otec zamýšľal, čo plánoval, prečo sa to stalo," vyjadril sa pre Aktuality.sk.

Na otázku, či prechovával nenávistný vzťah k predsedovi Smeru, odvetil: "Poviem vám to takto - nevolil ho. To je všetko, čo viem k tomu povedať." Odmietol, že by jeho otec bol psychiatrickým pacientom. "Možno nastalo nejaké skratové konanie, neviem. Je ráznejší, ale že by riešil psychiatra alebo takéto veci, to nie," vyjadril sa hneď po atentáte.