24. máj. 2024 o 10:20
TASR, Koktejl

Tragická nočná nehoda pri Bernolákove: Vodička pri predbiehaní narazila do chodca († 37)

placeholder
Vodička v noci pri predbiehaní narazila do chodca.
Zdroj: facebook/KRPZBA

Predbiehanie sa skončilo

Domáce krimi
24. máj. 2024 o 10:20
Tragická nočná nehoda pri Bernolákove: Vodička pri predbiehaní narazila do chodca († 37)

Predbiehanie sa skončilo

Vodička pri predbiehaní druhého auta narazila do 37-ročného chodca idúceho po ľavej krajnici, ktorý mal oblečené tmavé oblečenie a bol bez reflexných prvkov. Muž utrpel pri zrážke zranenia nezlučiteľné so životom. Nehoda sa stala v noci na ceste medzi obcami Bernolákovo a Nová Dedinka v okrese Senec. TASR o tom informoval hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff.

„Zo strany povereného príslušníka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Presné okolnosti tohto prípadu sú predmetom vyšetrovania,“ priblížil Szeiff.

Polícia v tejto súvislosti poukazuje na používanie reflexných prvkov. Používať by sa mali počas upršaného hmlistého počasia či tmy. „V tmavom odeve vás vodič spozoruje z 18 metrov, s reflexnými prvkami ste viditeľní z diaľky 200 metrov,“ tvrdia policajti.

Zároveň doplnili, že odev v oranžovej alebo žltej farbe síce viditeľnosť zvyšuje, ale nie je dostatočnou adekvátnou náhradou reflexného prvku. Povinnosť používania reflexných prvkov podľa polície ukladá i zákon o cestnej premávke.