23. máj. 2024 o 15:51
TASR, Koktejl

Kauza poľovnícka chata neskončila úplne: Aké trestné stíhanie pokračuje?

placeholder
V kauze poľovníckej chaty pokračuje trestné stíhanie pre pytliactvo. (ilustračné foto).
Zdroj: Facebook/ Polícia SR - Žilinský kraj

Výsluchy svedkov pokračujú.

Domáce krimi
23. máj. 2024 o 15:51
Kauza poľovnícka chata neskončila úplne: Aké trestné stíhanie pokračuje?

Výsluchy svedkov pokračujú.

V kauze poľovníckej chaty naďalej pokračuje trestné stíhanie pre prečin pytliactva. Obvinené sú dve osoby. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol hovorca trenčianskej krajskej prokuratúry Marián Sipavý.

"V predmetnej trestnej veci prípravné konanie nie je skončené, vyšetrovateľ policajného zboru vykonáva procesné úkony v zmysle Trestného poriadku. Osoby Ľ.J. a M.M. majú postavenie obvinených," priblížil hovorca.

Rastislav Požgaj z Prezídia Policajného zboru potvrdil, že v kauze momentálne prebiehajú výsluchy svedkov za prítomnosti obhajcov obvinených. "Tohto času bol spisový materiál zaslaný na dozorovú prokuratúru za účelom previerky," uviedol Požgaj.

Kauza poľovníckej chaty je známa z videí, ktoré boli medializované v roku 2021. Zobrazujú stretnutia politických lídrov zo Smeru-SD Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, advokáta Mareka Paru, Pavla Gašpara a podnikateľa Miroslava Bödöra.

V kauze odpočúvania na poľovníckej chate navrhol vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby podanie obžaloby na policajta M.J. Obvinený je zo zneužívania právomoci verejného činiteľa.