22. máj. 2024 o 11:00
jž, Koktejl

13-ročné dievča porodilo na školskom výlete: Nikto netušil, že je tehotná

placeholder
Dievča (13) na školskom výlete porodilo chlapca. (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Dieťa je vo vážnom stave.

Zaujímavosti
22. máj. 2024 o 11:00
13-ročné dievča porodilo na školskom výlete: Nikto netušil, že je tehotná

Dieťa je vo vážnom stave.

V stredu 15. mája počas školského výletu 13-ročné dievča porodilo na záchode, informuje portál Fakt.pl. Stalo sa tak v poľskom meste Zator a otcom dieťaťa má byť 17-ročný mladík. Dievčina sa podľa všetkého chcela so svojimi spolužiakmi zabaviť v neďalekom zábavnom parku. V rovnaký deň, ako sa ubytovali, dievča porodilo.

S najväčšou pravdepodobnosťou nikto nevedel, že dievča je tehotné. Večer učitelia a študenti počuli z kúpeľne jednej z chát výkriky. Keď vošli dovnútra, zistili, že ich študentka porodila chlapčeka. Okamžite zavolali záchranárov. Chlapček síce nebol predčasne narodený, no jeho stav si vyžadoval okamžitú pomoc.

Bábätko malo vážiť 3200 g. Preto sa všetci čudujú, ako je možné, že si nikto nevšimol, že školáčka bola tehotná. V čase pôrodu bol stav dieťaťa vážny. Sanitka ho previezla do nemocnice v Krakove, zatiaľ čo matku previezli do župnej nemocnice v Osvienčime. "Dieťa je na novorodeneckej jednotke intenzívnej starostlivosti. Jeho stav lekári označujú za vážny, ale stabilizovaný," uviedla Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, hovorkyňa Detskej univerzitnej nemocnice v Krakove-Prokocime.

Rodinný súd v Sochaczewe rozhodne, aký osud čaká otca dieťaťa a dospievajúcu matku v súvislosti s podozrením z trestného činu pohlavného styku s osobou mladšou ako 15 rokov. "Zo zistení polície vyplýva, že otcom dieťaťa je maloletá osoba. Materiály zhromaždené policajtmi už boli postúpené Súdu pre rodinu a maloletých v Sochaczewe a práve tento súd prijme ďalšie rozhodnutia v tomto prípade," informovala Agnieszka Dziková, hovorkyňa polície v Sochaczewe.