12. jún. 2024 o 07:30
krsk, TASR, Koktejl

Monika Beňová zverejnila FOTO zo súkromia, Slovenky hneď reagovali: Ten detail dole vás dostane!

placeholder
Europoslankyňa Monika Beňová.
Zdroj: Instagram/ monicabenova

Známa politička sa stala dvojnásobnou mamou po 50-tke.

Domáce promi
12. jún. 2024 o 07:30
Monika Beňová zverejnila FOTO zo súkromia, Slovenky hneď reagovali: Ten detail dole vás dostane!

Známa politička sa stala dvojnásobnou mamou po 50-tke.

Europoslankyňa Monika Beňová (55) s fanúšikmi nezdieľa iba pracovné veci, ale aj svoje súkromie. Advokátovi Ľubomírovi Klčovi porodila v roku 2020 ako 52-ročná dcérku Leu, ktorá je neustálym zdrojom šťastia a radosti v rodine političky.

Beňová má ešte dospelého syna Martina z prvého manželstva so zosnulým športovým novinárom Martinom Beňom. Martin si už taktiež založil svoju vlastnú rodinu a z Beňovej urobil babičku. V podobnom veku ako vnučka je aj jej dcérka Lea, ktorá známych rodičov neprestáva prekvapovať. O jeden zo sladkých momentov sa Monika podelila aj v týchto dňoch. Malá šibalka pobavila všetkých.

"Skrývačka či schovávačka? Každopádne jedna z najobľúbenejších hier Leušky. Užívame si pokoj a radosť doma. Krásny deň aj vaaam," napísala Beňová pri fotke, kde je ukrytá jej dcérka. Mnohých ľudí dostalo jej dokonalé maskovanie za veľkým macom, no maličká zabudla na jeden detail - nohy! Reakcie fanúšikov na seba nenechali dlho čakať.

"Dokonalé!!!" okomentovala to prvá fanúšička. "Jeeej, obľúbená hra asi všetkých detí," pridala sa Eva. "Toto treba zarámovať, úžasné," poznamenala Jana. "Leuška našla perfektnú skrýšu. A maminka má čo robiť, aby ju našla," napísala Agáta. "Krásna fotka, medvedík a Leuškine nôžky," nadchýnala sa Kat.

"V prvom momente som Leušku ani nevedela nájsť. Až potom som uvidela nôžky. To bola obľúbená hra aj mojich detí," ocenila foto Natália. "Fantastický nápad na schovku," dodala Aďa. "Tak to je nádherná fotka," pridala sa na záver Lýdia. Podarený záber dievčatka nájdete v galérii pod článkom.

Europoslankyňa Monika Beňová

Narodila sa 15. augusta 1968 v Bratislave. V rokoch 2000 - 2006 na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici vyštudovala politológiu. Pred vstupom do politiky pracovala ako manažérka vo viacerých súkromných firmách.

V rokoch 1999 - 2001 bola generálnou manažérkou strany Smer-SD. Podpredsedníčkou Smeru-SD bola v rokoch 2000 - 2004. Od roku 2005 do roku 2013 pôsobila v komunálnej politike ako poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), pričom podpredsedníčkou BSK bola v rokoch 2010 - 2013. V parlamentných voľbách v roku 2002 úspešne kandidovala do Národnej rady (NR) SR.

Poslankyňou Európskeho parlamentu je nepretržite od roku 2004. V prvom volebnom období bola podpredsedníčkou frakcie európskych socialistov S&D. V roku 2023 sa vzdala členstva vo frakcii v reakcii na pozastavenie členstva Smeru-SD v strane európskych socialistov, vzdala sa aj funkcie kvestorky v europarlamente. V tohtoročných voľbách do EP získala 131 126 preferenčných hlasov.