22. máj. 2024 o 05:30
krsk, TASR, Koktejl

Výzva Moniky Beňovej: Teraz my, politici, skloňme hlavy! Čakajme, či nám ľudia odpustia

placeholder
Politička Monika Beňová.
Zdroj: Instagram/ monicabenova

Známa politička prehovorila na sociálnej sieti.

Domáce promi
22. máj. 2024 o 05:30
Výzva Moniky Beňovej: Teraz my, politici, skloňme hlavy! Čakajme, či nám ľudia odpustia

Známa politička prehovorila na sociálnej sieti.

Slovensko i celú Európu šokoval atentát na premiéra, ktorý sa odohral minulú stredu. Zdravotníci od toho momentu neúnavne bojovali o jeho život a stav politika sa zlepšuje. Robertovi Ficovi (Smer-SD) v utorok ráno urobili kontrolné CT vyšetrenie brušnej dutiny. Je pri vedomí a komunikuje. Na sociálnej sieti o tom informovala Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica, kde je Fico hospitalizovaný.

Premiéra Fica vážne postrelil 71-ročný muž po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej. Páchateľa vzal Špecializovaný trestný súd do vyšetrovacej väzby.

Udalosť ťažko znášajú aj jeho kolegovia a kolegyne zo Smeru. Prezidentka a budúci prezident vyzvali politické strany, aby sa stretli. Úspech však nezaznamenali.

"Pekný deň, dovoľte krátku poznámku na dnešný a aj nasledujúce dni na margo okrúhlych stolov a výziev “na stretávanie sa”. Spoločnosť potrebuje kľud, nie vnucovanie sa politikov. Potrebuje sa zotaviť z hnevu a násilností, nie počúvať či sledovať falošné reči a tváre novoobjavených mierotvorcov," spustila na sociálnej sieti v pondelok europoslankyňa Monika Beňová pri fotke v bielej košeli.

"Potrebuje tiež úprimnosť a pochopenie a otvorenosť. Potrebuje uznanie a akceptovanie iných názorov, za ktoré nebudú ľudia urážaní a zosmiešňovaní. A keď sa toto všetko postupne stane, vtedy prídu na rad politici, ktorí môžu ukázať, že pochopili. Preto teraz my, politici, skloňme hlavy a čakajme, či nám spoločnosť, či nám ľudia, odpustia. Nechajme ľuďom na to čas a nevnucujme im lacné všeobjímajúce riešenia," uzavrela Beňová.

Beňová nedávno prišla o exmanžela Fedora Flašíka, ktorý podľahol chorobe v pondelok 22. apríla. Niekoľkoročný vzťah spečatili v Bratislave manželským sľubom a ich áno ako svedkovia odobrili Robert Kaliňák a Martin Glvač. Po rozchode dvojice sa Flašík venoval svojmu vlastnému spravodajskému webu. Beňová pôsobila a pôsobí ako europoslankyňa a rozšírila svoju rodinu o dcérku.