16. jún. 2024 o 19:00
Miloš Audi, Koktejl

Viete vyriešiť tento hlavolam za menej ako 30 sekúnd? Zvládnu to len skutoční géniovia!

placeholder
Dokážete nájsť rozdielnu Rubikovu kocku do 30 sekúnd? (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Máte bystrý zrak?

Zábava
16. jún. 2024 o 19:00
Viete vyriešiť tento hlavolam za menej ako 30 sekúnd? Zvládnu to len skutoční géniovia!

Máte bystrý zrak?

Rubikova kocka je klasická hra pre všetky vekové kategórie, ktorá trénuje myseľ a rýchle reakcie ľudí. Nedávno sa však na sociálnych sieťach objavil zaujímavý hlavolam, ktorý túto desaťročia starú hru spája s logickým myslením a hľadaním skrytých nedokonalostí. Ako informoval portál DailyMail, cieľom je vyriešiť tento hlavolam do 30 sekúnd, pričom podľa autorov to dokážu iba ľudia s naozaj bystrým zrakom.

Jedna z najznámejších hier na svete

Rubikovu kocku vynašiel maďarský učiteľ dizajnu Erno Rubik v roku 1974, pričom jej spočiatku dal názov Magic Cube. Hra sa stala celosvetovým hitom, pričom sa dostala na pulty obchodov po celom svete a do dvoch rokov sa jej predalo až sto miliónov, čím sa stala najpopulárnejšou hádankou v histórii.

Dôvodom úspechu Rubikovej kocky je to, že je v celku jednoduchá. Skladá sa z 27 maličkých kociek, pričom každá z nich má na strane jednu zo šiestich dostupných farieb. Cieľom je, aby ste tieto odtiene poskladali do štvorca a vytvorili tak viacfarebnú kocku.

Rubikova kocka je veľmi populárna.
Rubikova kocka je veľmi populárna.
Zdroj: istock.com (ilustračné)

Ťažký hlavolam

Nedávno však anglická spoločnosť MrQ vytvorila zaujímavý hlavolam, ktorý zobrazuje zobrazuje desiatky takýchto kociek. Cieľom je nájsť medzi identickými útvarmi jeden, ktorý sa k nim nehodí.

Odborníci zo spoločnosti však podotkli, že tento hlavolam má jeden háčik. Na jeho vyriešenie totiž máte len obmedzený počet sekúnd. "Táto hádanka prekvapí aj ľudí s najbystrejšími očami. Zistili sme, že priemernému človeku trvá 30 sekúnd, kým nájde rozdielnu Rubikovu kocku. Jeden z troch sa však v cieľu absolútne nedostane. Do ktorej skupiny patríte vy?" vyzvala spoločnosť.

Rozdielna kocka
Rozdielna kocka
Zdroj: facebook.com/casebook

Ak sa vám však rozdielnu kocku nepodarilo nájsť, odhalíme vám správne riešenie. Útvar, ktorý do skupiny nepatrí, sa nachádza v pravom dolnom rohu. Rozdielny je v tom, že má vymenené farby na stranách, a to zelenú a modrú.