12. apr. 2024 o 22:00
TASR, Koktejl

MS v Česku lákajú aj hokejistov z NHL: Šatanovi sa ospravedlnil iba jeden hráč!

placeholder
Juraj Slafkovský, Tomáš Tatar a Martin Fehérváry.
Zdroj: TASR/AP

Osmička Slovákov zo zámoria by sa v národnom mužstve mohla objaviť.

Domáci šport
12. apr. 2024 o 22:00
MS v Česku lákajú aj hokejistov z NHL: Šatanovi sa ospravedlnil iba jeden hráč!

Osmička Slovákov zo zámoria by sa v národnom mužstve mohla objaviť.

Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan má pozitívne informácie od potenciálnych reprezentantov z NHL. Z adeptov, ktorí by vzhľadom na koniec klubovej sezóny po základnej časti prichádzali do úvahy pre MS (10.- 16. mája), sa pre rodinné dôvody ospravedlnil iba útočník Arizony Miloš Kelemen. Reprezentanti v nedávnych dvojzápasoch proti Švajčiarsku (3:0, 5:3) potešili trénerov a do ďalšieho bloku záverečnej prípravy nastúpi tím iba s minimálnymi zmenami.

V základnej časti NHL nastúpilo 11 Slovákov, z ktorých má istú účasť v play-off iba Erik Černák z Tampy Bay. Vedenie reprezentačného tímu okrem Kelemena nepočíta ani s útočníkom Adamom Ružičkom, zvyšná osmička by sa v národnom mužstve mohla objaviť.

„Nebudem ešte hovoriť konkrétne mená, no už prebehla nejaká komunikácia s hráčmi z NHL. Vidím to pozitívne, hráči chcú prísť. Jediný, ktorý sa ospravedlnil, je Miloš Kelemen, ktorý má na to rodinné dôvody. Ostatní prejavili vôľu prísť v prípade, že budú zdraví a nebudú hrať v play-off. Keď sa skončí základná časť NHL, tak otvoríme konverzáciu s nimi a budeme priebežne informovať o tom, kto príde. My dovtedy musíme absolvovať rôzne procesy, ktoré sú s tým spojené vrátane hráčskych poistiek,“ prezradil generálny manažér reprezentačného tímu a prezident SZĽH.

Slováci začali záverečnú fázu prípravy víťaznými zápasmi v Humennom, keď zdolali Švajčiarov 3:0 a 5:3. „Tieto zápasy ukázali, že sme si vybrali veľmi dobré miesto. Ľudia to ocenili, odchádzali spokojní a myslím si, že spokojní sú aj tréneri s výkonmi hráčov. Zatiaľ to s kádrom vyzerá tak, že pre ďalší týždeň prípravy nastanú iba menšie zmeny. Nahradíme zraneného obrancu Dávida Mudráka a zmena nastane aj v bránke,“ poznamenal Šatan.

Okrem hráčov z NHL by sa k tímu mohla pripojiť aj dvojica útočníkov zo švédskeho Leksandu Peter Cehlárik a Marek Hrivík: „Potrebovali oddych, no myslím si, že po zápasoch s Nemeckom by sa už mali pripojiť k tímu.“

Okrem Mudráka nebude v ďalšom týždni, ktorý odštartuje pondelňajším zrazom v Bratislave a skončí dvomi zápasmi proti domácemu Nemecku, pokračovať ani brankár Filip Belányi. V zápasoch so Švajčiarskom sa do bránky nedostal, od pondelka ho nahradí Matej Tomek.

Pred piatkovým duelom zarezonovala správa o podpise zmluvy medzi Oliverom Okuliarom a klubom NHL Florida Panthers. Útočník však o tejto téme príliš nechcel hovoriť: „Nechcem sa k tomu teraz vyjadrovať. Som za to rád, ale teraz som v reprezentácii. Tá je teraz prvoradá a sústredím sa na to.“