02. mar. 2023 o 10:16
TASR, Koktejl

Tatar zahviezdil proti Coloradu troma bodmi: Fehérváry s gólom, no zápas nedohral

placeholder
Brankár Justus Annunen (uprostred) z Colorada Avalanche zastavuje strelu slovenského hokejistu Tomáša Tatara (vpravo) z New Jersey Devils.
Zdroj: TASR

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel gólom a dvoma asistenciami k víťazstve New Jersey na ľade Colorada 7:5.

Zahraničný šport

Útočník Devils dokázal získať tri body v jednom zápase v NHL prvýkrát od 7. marca 2021. Vtedy mal ešte v drese Montrealu bilanciu 0+3 proti Winnipegu. Obranca Martin Fehérváry z Washingtonu zaznamenal piaty gól v sezóne.

Tatar sa presadil v 12. minúte duelu, keď po kombinácii so svojimi spoluhráčmi Dawsonom Mercerom a Nicom Hischierom z prvého útoku zvýšil strelou z prvej na 3:0. Tridsaťdvaročný krídelník asistoval aj pri záverečných dvoch presných zásahoch „diablov“ a po 60 zápasoch má na konte 37 bodov (14+23).

„Avalanche sú skvelí v ofenzíve. Rozprávali sme sa o tom ako ich ubrániť, pretože v predchádzajúcich zápasoch vždy skórovali v prvých troch minútach. Odrážali sa nám puky na hokejku a podarilo sa nám presadiť. Naším hlavným cieľom je však hrať zodpovedne. Keď sa presadíte a pomôžete tímu, je to bonus,“ povedal pre nhl.com Tatar, ktorý v stretnutí proti obhajcovi Stanleyho pohára odohral 17:25 minúty a zaznamenal aj tri plusové body.

Fehérváry sa presadil prvýkrát od 17. januára, keď otvoril skóre v stretnutí na ľade Anaheimu, v ktorom Washington triumfoval 3:2 po predĺžení.

Dvadsaťtriročný obranca prekonal brankára Johna Gibsona v 9. minúte, keď mu asistovali Nicklas Bäckström a Dylan McIlrath. Strávil na ľade 19:13 minúty, pripísal si dve strely na bránku, vylúčenie a mínusový bod. Duel však nedohral pre zranenie v dolnej časti tela.