15. jún. 2024 o 11:00
krsk, Koktejl

Herečka Obermaierová prezradila výšku svojho dôchodku: Má ešte menej ako Krampol!

placeholder
Herečka Jaroslava Obermaierová a Jiří Krampol.
Zdroj: Profimedia

Herečka pracuje aj v dobe, kedy si už mala užívať dôchodok.

Zahraničné promi
15. jún. 2024 o 11:00
Herečka Obermaierová prezradila výšku svojho dôchodku: Má ešte menej ako Krampol!

Herečka pracuje aj v dobe, kedy si už mala užívať dôchodok.

Česká herecká hviezda Jaroslava Obermaierová (78) stále pracuje napriek tomu, že už mohla byť roky na dôchodku. Ako vlani uviedla pre web ŽivotvČesku.cz, pracuje približne od svojich 20 rokov. Po tom, čo absolvovala štúdium na DAMU, začala pracovať v divadle v Kladne. "Ak sa ma pýtate na starobný dôchodok, tak mám plus-mínus 15-tisíc korún (606 eur)," uviedla na rovinu pre redakciu.

"Ja sa nesťažujem. Mám, čo mám. Pravdou ale je, že keby som nehrala, asi prežijem, ale dovolenku na Maldivách si asi už nedoprajem," pokračovala herečka. Obermaierová priznala, že v rámci možností štyri roky neplatila sociálne poistenie. V súčasnosti má nižší dôchodok než jej kolega, ktorým je herec a zabávač Jiří Krampol.

Ten v minulosti priznal dôchodok vo výške okolo 20-tisíc korún (808 eur). Nechal sa počuť, že keď zaplatí náklady na bývanie, ostane mu len čiastka na obed. Keby ešte nepracoval, nemal by na lieky, oblečenie a ostatné životne dôležité položky.

Obermaierovú teší, že môže ešte stále pracovať. Berie na vedomie, že mnohým iným ľuďom to zdravotné problémy nedovolia. "Je mi úplne jasné, že pokiaľ nemajú našetrené a majú dôchodok podobný môjmu, ťažko sa im žije. Veď len keď si človek uvedomí, koľko mesačne stoja lieky, jedlo, keď dôjde na mimoriadne výdavky, je to smutné," dodala s pochopením herečka.