11. júl. 2024 o 07:30
jž, TASR, Koktejl

Helena Vondráčková v slzách: Náhla smrť blízkeho muža († 75)! Z jeho poslednej správy mrazí

placeholder
Helenu Vondráčkovú zasiahla smutná správa.
Zdroj: CNC / David Kundrát Pavel Machan Marek Pátek Martin Hykl CNC / David Kundrát, Pavel Machan, Marek Pátek, Martin Hykl / CNC / Profimedia

Len prednedávnom sa s ním stretla.

Zahraničné promi
11. júl. 2024 o 07:30
Helena Vondráčková v slzách: Náhla smrť blízkeho muža († 75)! Z jeho poslednej správy mrazí

Len prednedávnom sa s ním stretla.

Legendárnu speváčku Helenu Vondráčkovú (77), známu predovšetkým na Slovensku, v Česku, Poľsku, Nemecku i Rusku, zasiahla smutná správa. Jej dlhoročný priateľ a nemecký manažér Werner Düwelt († 75) zomrel. Speváčka o strate blízkeho priateľa prehovorila pre portály TN.cz a Aha.cz.

Düwelt bol nemeckým spevákom, gitaristom a skladateľom. V roku 2008 a 2020 dokonca pre Helenu zložil niekoľko piesní, ktoré nahrala s deťmi z materskej školy Deutsche Schule Prag. "Som veľmi rada, že som si opäť mohla s deťmi z Deutsche Schule Prag zaspievať a nadviazať na spoluprácu z minulých rokov. Pesničky sú veľmi veselé a myslím si, že cez prázdniny deti a možno aj ich rodičov veľmi potešia," povedala Vondráčková v roku 2020.

O Wernerovej smrti Helenu informovala jeho manželka. "Mali sme veľa spoločných pracovných záujmov. Bol mojím manažérom v Nemecku, ale tiež skvelým muzikantom. Bol to vynikajúci človek s úžasnými vlastnosťami, ale, bohužiaľ, ho pred dvoma rokmi postihla vážna choroba, leukémia," povedala speváčka pre Aha.cz.

S Düweltom spolu trávili aj dovolenky. "Boli sme v Tatrách alebo pri Balte. Často jazdil s manželkou tiež k nášmu hausbótu (dom na vode, pozn. red.). Mal veľmi rád Česko, našu kultúru, jedlo, hudbu... Bude nám veľmi chýbať," dodala pre redakciu Aha.cz.

Stále s ním bola v kontakte. " Videli sme sa naposledy pred dvoma mesiacmi, keď sme boli s manželom v Ostsee a chceli sme, aby prišiel, tak sme sa s ním rozprávali. Najprv sľúbil, že príde, ale potom zavolal, že sa vracia do Berlína, pretože bol s manželkou na vidieku a že mu nie je dobre. To bola naša posledná správa," prezradila Vondráčková pre TN.cz.