30. máj. 2024 o 14:30
mob, TASR, Koktejl

FOTO Mnohé ženy jej môžu závidieť: Helena Vondráčková sa ukázala v bikinách!

placeholder
Česká speváčka Helena Vondráčková.
Zdroj: CNC / Pavel Machan / CNC / Profimedia

Už o necelý mesiac oslávi 77. narodeniny.

Zahraničné promi
30. máj. 2024 o 14:30
FOTO Mnohé ženy jej môžu závidieť: Helena Vondráčková sa ukázala v bikinách!

Už o necelý mesiac oslávi 77. narodeniny.

Česká speváčka Helena Vondráčková (76) je na scéne už 60 rokov a ako sama priznáva, vraj nikdy neuvažovala nad tým, že by s hudbou skončila. Svoju top formu ukázala nedávno aj pri Baltskom mori, kam vyrazila s manželom Martinom a ich psíkom Jessiem.

„Ako vidíte na fotkách, cvičíme pravidelne každý deň! Aj napriek môjmu očakávaniu je pri Ostsee krásne, ale veterno. Posielame pozdrav do Česka!“ napísala na svojej sociálnej sieti a pridala aj fotky v plavkách, ktoré si môžete pozrieť v galérii!

„Kým budem zdravá a bude mi to spievať a kým ma budú ľudia prijímať tak, ako ma prijímajú, že máme plné sály, nie je dôvod, aby som menila profesiu,“ povedala s úsmevom pri príležitosti otvorenia výstavy v pražskom Tancujúcom dome, ktorá podrobne mapuje jej dlhoročnú kariéru. Avizovala tiež nový album, v ktorom budú jej slávne hity prespievané do moderného hudobného štýlu.

Vondráčková oslavuje diamantové výročie celý rok. Pripravila aj špeciálne slovenské turné, ktorého prvá časť sa skončila pred niekoľkými dňami. Z privítania na Slovensku bola podľa svojich slov nadšená. „Slovenské publikum je energické, chce sa baviť, spolupracuje a presne tak to bolo aj teraz. Videla som, že na mňa nezabudli, dokonca si pamätajú aj niektoré piesne a spievali s nami, dokonca v češtine,“ ocenila svojich slovenských fanúšikov.

Ikona českej hudobnej scény sa verejnosti prvýkrát predstavila ako speváčka v apríli 1964 v pražskej Lucerne, kde zvíťazila v súťaži Hľadáme nových spevákov. Prvého Zlatého slávika získala za rok 1965, jej kariéra sa vtedy rozbehla naplno. Počas 60 rokov naspievala viac než 1700 piesní, vydala vyše 90 platní a CD nosičov, ktoré sa celosvetovo predali v počte viac než 20 miliónov kusov.