19. máj. 2024 o 16:00
krsk, TASR, Koktejl

Stanka s kamoškou zašli na obed v Miláne: Toľkoto museli zacvakať len za prestieranie!

placeholder
Takto vyzeral obed v Miláne.
Zdroj: Tip

Mesto módy je známe exkluzívnymi značkami aj vyššími cenami.

Zaujímavosti
19. máj. 2024 o 16:00
Stanka s kamoškou zašli na obed v Miláne: Toľkoto museli zacvakať len za prestieranie!

Mesto módy je známe exkluzívnymi značkami aj vyššími cenami.

Máte tip? Pošlite nám ho na tip@koktejl.sk!

Letná sezóna sa blíži a počasie postupne láka Slovákov do rozličných kútov sveta. Redakcii Koktejl.sk sa ozvala Stanka, ktorá si vyšla na výlet s kamarátkou do talianskeho Milána. Slovenky sa odmenili obedom v reštaurácii v preslávenej nákupnej pasáži v centre mesta - Galériai Viktora Emanuela II. Čo si objednali?

"Mali sme gnocchi so syrovou omáčkou, tagliatelle s lososom, veľkú perlivú minerálku a za každú osobu coperto vo výške 4,50 eur," napísala čitateľka. "Tá výška nás už dosť prekvapila, je to cena ďalšieho drinku alebo malého jedla," dodala.

Coperto je suma, ktorú si v Taliansku účtujú navyše za obsluhu, pečivo a prestieranie. V jednotlivých podnikoch sa výška poplatku líši. Na zábere čitateľky doň zahrnuli len malú cereálnu buchtu žltej farby. Foto nájdete v galérii pod článkom.

Slováci plánujú najčastejšie dovolenku pri mori

Top destináciami tohto roka sú pre európskych cestovateľov Taliansko, Grécko a Španielsko. Obyvatelia Slovenska plánujú dovolenku najmä pri mori, pričom si ako svoju cieľovú destináciu plánujú zvoliť Chorvátsko. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu európskej banky Revolut, ktorý sa uskutočnil na vzorke 15 000 respondentov vrátane 1000 ľudí na Slovensku.

Tretina opýtaných zo Slovenska plánuje dovolenkovať na Slovensku a 42 % plánuje dovolenku v zahraničí. Okrem Chorvátska (9 %) sa najčastejšie chystajú vycestovať do Talianska, Grécka, Česka a Španielska. Respondenti z iných krajín Európy, a to 47 %, chcú stráviť dovolenku vo vlastnej krajine.