25.11.2022 06:31
TASR, Koktejl

Kráľovná Camilla dojala množstvo ľudí: Krásna pocta Alžbete II.!

Camilla si uctila pamiatku kráľovnej Alžbety II.
Camilla si uctila pamiatku kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: TASR/AP

Zábery, ktoré hovoria za všetko.

Zahraničné správy
25.11.2022 06:31
Kráľovná Camilla dojala množstvo ľudí: Krásna pocta Alžbete II.!

Zábery, ktoré hovoria za všetko.

Camilla, manželka britského kráľa Karola III., vo štvrtok osobne odovzdala desiatky plyšových medvedíkov Paddingtonov detskej charitatívnej organizácii, a poskytla tak nový domov týmto hračkám, ktoré priaznivci zanechali ako poctu zosnulej britskej kráľovnej Alžbete II. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry Reuters.

Smútiaci v septembri po panovníčkinej smrti položili viac ako tisícku Paddingtonov a iných plyšových medvedíkov medzi množstvo kvetinových vencov a odkazov, ktoré boli zanechané pred kráľovskými palácmi a v parkoch v Londýne či Windsore. Plyšové medvedíky boli profesionálne vyčistené. Camilla, kráľovná manželka, navštívila materskú školu Barnardo's Nursery vo východnom Londýne, kde usporiadala "medvedí piknik" s marmeládovými sendvičmi a deťom porozdávala Paddingtonov.

Sprevádzali ju herci Hugh Bonneville a Madeleine Harrisová, ktorí vo filmových adaptáciách detských kníh o Paddingtonovi hrali pána Browna a jeho dcéru Judy. Cesty medvedíka Paddingtona - známeho z rovnomennej knihy i filmu - a kráľovnej Alžbety II. sa spojili vo videoklipe, ktorý bol nakrútený pri príležitosti kráľovninho platinového jubilea.

Ide o scénku, keď Alžbeta II. prijala - počítačovo animovaného - medvedíka v Buckinghamskom paláci, kde spolu pili popoludňajší čaj. Jeden druhému sa pritom zverili, že pre každý prípad pri sebe vždy nosia marmeládový sendvič - kráľovná vo svojej legendárnej kabelke a Paddington pod klobúčikom.

AP svojho času konštatovala, že kráľovná, ktorá zomrela 8. septembra vo veku 96 rokov po 70 rokoch vládnutia, i medvedík Paddington sa po zverejnení tohto videa - v júni - stali "britským národným pokladom".

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-icon
© 2010 - 2021
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.