18. jún. 2024 o 12:00
jž, Koktejl

Bývalá zástupkyňa starostu prežila hororové chvíle: Michaele za jazdy vzbĺklo auto! Ťahala z neho mamu, aj psíka

placeholder
Bývalá zástupkyňa starostu českého mesta Tábor Michaela Petrová prežila hrozivé chvíle.
Zdroj: Facebook/Michaela Petrová

Mohlo to dopadnúť tragicky.

Zahraničné správy
18. jún. 2024 o 12:00
Bývalá zástupkyňa starostu prežila hororové chvíle: Michaele za jazdy vzbĺklo auto! Ťahala z neho mamu, aj psíka

Mohlo to dopadnúť tragicky.

Bývalá zástupkyňa starostu českého mesta Tábor Michaela Petrová prežila hrozivé chvíle. V okamihu prišla o auto a takmer aj o svojich blízkych, napísala na sociálnu sieť. "Auto je mesiac po technickej, do opravy pred technickou som investoval mnoho tisíc. Moja mama miluje André Rieu. Tak som jej na Vianoce kúpila dva lístky na 8.6. Pôjdeme spolu, užijeme si to! Zrovna som mala v dočaske fenku a noví záujemcovia žili za Prahou. Takže jasné, ideme do Prahy, vezieme fenku so sebou a predáme ju v Prahe pred O2 arénou. Všetko pripravené, dohodnuté, lístky kúpené, ideme do Prahy - ja, moja mama a fenka na adopciu," napísala na úvod.

"Mama, necítim motor! Nefungujú brzdy, mám nohu až na podlahe a nebrzdím, neviem, kam idem! Zotrvačnosťou som zastavila na kraji cesty a zabrzdila som ručnou. Cítila som spáleninu a došlo mi, že niečo horí. "Mami, rýchlo von!" Ale moja mama má pohybové problémy, fakt nemohla rýchlo von. Už som videla, že z motora šľahajú plamene. Vyletela som z auta a začala som vyťahovať mamku z auta. Plamene silneli a ja som vedela, že je tam ešte pes," opisovala desivé momenty.

Okoloidúci jej však pomohli. "Našťastie pribehli ľudia, ktorí si vzali mamku a odviezli ju preč, a ja som mala pár sekúnd na to, siahnuť po psovi. Potom som len odbehla, a keď som sa otočila, z auta šľahali trojmetrové plamene. Zavolala som hasičov, to som vedela, že musím. Potom už mám všetko v hmle. Hasiči, polícia, požiarny vyšetrovateľ a človek z odťahovky mi veľmi pomohli. Ďakujem im! Ľuďom, čo zastavili a zobrali mamku, aby ju odviezli a posadili do bezpečia, tiež ďakujem," odkázala neznámym.

Bola v úplnom šoku. "Prežili sme, mamka, fenka aj ja. Pozerala som sa na horiace auto. Niekto na mňa hovoril, vnímala som to z diaľky, akoby z inej dimenzie, chceli vedieť technické údaje, ja som sa pozerala do toho ohňa a tiekli mi slzy. Oni boli milí, vedeli, že som v šoku," pokračovala Michaela.

"Ďalší týždeň som mala ťažké nohy, trochu zmätená, asi po šoku, ale žijeme. Zo šoku sa dostaneme, zhorelo len auto a pár vecí. Našťastie stále mám okolo seba ľudí, ktorí mi poskytli duševnú podporu, požičali mi auto. Vďaka, môj anjel strážny, niekedy musíš mať so mnou šialenú šichtu!" dodala. Snímky nájdete v galérii.