16. jún. 2024 o 12:00
krsk, Koktejl

Patrícia zašla na večeru v Turecku, suma ju prekvapila: Tak toto sme nečakali!

placeholder
K večeri v Turecku je neraz započítaná aj suma za obsluhu.
Zdroj: Tip

Dovolenková sezóna je v plnom prúde.

Cestovanie
16. jún. 2024 o 12:00
Patrícia zašla na večeru v Turecku, suma ju prekvapila: Tak toto sme nečakali!

Dovolenková sezóna je v plnom prúde.

Máte tip? Pošlite nám ho na tip@koktejl.sk

Máme tu začiatok leta a teploty ideálne na dovolenky či navštevovanie nových krajín. S prílevom turistov však stúpa aj jedna položka, ktorá doposiaľ nebola taká výrazná na účtoch dovolenkárov - suma za stolovanie.

Kým na Slovensku väčšinou volíme tringelt ako odmenu za starostlivosť obsluhy, viaceré krajiny si do účtenky za stolovanie už rovno započítavajú túto službu. Funguje to tak v Taliansku a ako poukázala naša čitateľka Patrícia - aj v Turecku.

Na účtenke z večere v Istanbule, ktorú poslala redakcii Koktejl.sk, môžete vidieť položky ako šalát, zapekané ryby s krevetami, jahodový nealko drink, ružové víno a špagety s pistáciami. Všetko je to spočítané, no nechýba ani sekcia SERVIS, kde je uvedených 278 tl. To čitateľku s kamarátkou prekvapilo.

"Tak toto sme nečakali! Som zvyknutá za príplatok za stolovanie v Taliansku, no tu to bola pre mňa celkom novinka. Každopádne za sumu, akú tam vidíte, sa aj dostatočne starali o potreby hostí," dodala k poplatku za stolovanie a služby vo výške 8 eur. Zábery nájdete v galérii pod článkom.