12. feb. 2024 o 20:46
TASR, Koktejl

Kontrola preveruje postup policajtov zo Žiliny: Zasiahli voči vodičovi s dieťaťom v aute

placeholder
Postup policajtov preveruje kontrola. (ilustračné foto).
Zdroj: facebook/KRPZBA

Policajti zasiahli voči vodičovi vo štvrtok minulého týždňa.

Krimi
12. feb. 2024 o 20:46
Kontrola preveruje postup policajtov zo Žiliny: Zasiahli voči vodičovi s dieťaťom v aute

Policajti zasiahli voči vodičovi vo štvrtok minulého týždňa.

Postup policajtov v medializovanom prípade v Žiline preveruje kontrola. Policajti zasiahli voči vodičovi vo štvrtok (8. 2.), keď ušiel z miesta nehody, ktorú spôsobil. TASR o tom informoval Michal Slivka z odboru komunikácie Prezídia Policajného zboru.

Informáciu, že sa v aute nachádza dieťa, zistili policajti až po vykonaní služobného zákroku, ozrejmil Slivka. Tvrdí, že použitie donucovacích prostriedkov nadriadený zasahujúcich policajtov vyhodnotil ako zákonné.

"Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline napriek tomu nariadil vykonanie kontroly. Tá preveruje zákonnosť, oprávnenosť a mieru intenzity služobného zákroku. Ale aj komunikáciu operačného strediska s oznamovateľom a zasahujúcimi hliadkami," uviedol Slivka. S vodičom, voči ktorému polícia vykonala služobný zákrok, sa žilinský krajský riaditeľ stretne podľa Slivku v priebehu utorka.

Za postup polície podľa poslanca parlamentu Jaroslava Spišiaka (PS) politicky zodpovedá minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). V tejto súvislosti poukázal na "špeciálne zaobchádzanie" nehody podpredsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS), ktorého podrobili dychovej skúške po 15 hodinách. "Zákon musí platiť pre každého rovnako. A ak ministrovi vnútra záleží na spravodlivosti, musí okamžite prestať s politickým krytím papalášstva Danka," poznamenal Spišiak.

Rezort vnútra pre TASR reagoval, že postup policajtov v Žiline v tomto prípade preveruje kontrola. "Až následne po dôkladnom prešetrení budú môcť byť prijaté relevantné závery," dodal.