12. jún. 2024 o 06:00
jž, Koktejl

Ťažké životné rozhodnutie: Odíde Veronika Cifrová-Ostrihoňová s deťmi bez Sajfu?!

placeholder
Matej Sajfa Cifra a Veronika Cifrová Ostrihoňová zvažujú svoje možnosti.
Zdroj: Instagram/veronikaostrihonova

Majú už istú predstavu.

Domáce promi
12. jún. 2024 o 06:00
Ťažké životné rozhodnutie: Odíde Veronika Cifrová-Ostrihoňová s deťmi bez Sajfu?!

Majú už istú predstavu.

Výsledky eurovolieb boli pre niektorých poriadnym prekvapením. V predvolebných prieskumoch sa očakávalo prvenstvo Smeru, nakoniec však Progresívne Slovensko získalo o 3 % viac hlasov. Do Európskeho parlamentu sa dostala aj pomerne nová tvár v politike, a to moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová, manželka moderátora Mateja Sajfu Cifru, s ktorým má dve deti. Aká je teraz ich budúcnosť prezradil pre Nový čas.

Už pred voľbami sa často vynárala otázka, čo v prípade, že sa Veronika dostane do parlamentu, ktorý sídli v Bruseli. „Budeme to riešiť. Viem si predstaviť viaceré scenáre. Základ by bol, aby sme boli spolu čo najviac a zároveň aby som mohla vykonávať mandát úplne zodpovedne a plnohodnotne. Bifľoška vo mne nepustí. A už vôbec nie matka!“ uviedla Veronika ešte pred voľbami na sociálnej sieti.

Sajfa po voľbách priznal, že ich čakajú dôležité rozhodnutia. „Všetko budeme riešiť postupne, ako to bude prichádzať,“ hovorí moderátor, ktorý je pevnou súčasťou Fun rádia. Podľa jeho slov sa práce v rádiu nemieni vzdať, čo však môže pre neho znamenať dlhé dni bez manželky a detí v prípade, že by odišli do Bruselu bez neho.

Na konkrétne otázky Sajfa neodpovedal jednoznačne. „Ja sa z rádia zatiaľ nepoberám,“ ozrejmil v krátkosti. Podľa neho je veľa možností, ako sa dá ich nová životná situácia riešiť. „Budeme sa snažiť nájsť spôsoby, aby sme ako rodina boli čo najviac spolu,“ dodal.

Sajfa sa už situáciu snažil vyriešil so svojím zamestnávateľom. „Čo sa týka Sajfu, tak sa s ním o tom samozrejme bavíme,“ povedal programový riaditeľ Fun rádia Marek Mikušek. „Chce naďalej vysielať a my sme radi, že sa vieme spoločne dohodnúť na pokračovaní dlhoročnej spolupráce,“ dodal Mikušek.