22. jún. 2024 o 14:00
jž, TASR, Koktejl

Rytmus prehovoril o osobnom stretnutí s Černákom: Neuveríte, čo mu mafiánsky boss povedal!

placeholder
Rytmus prehovoril o stretnutí s Mikulášom Černákom.
Zdroj: Instagram/rytmusking, TASR - Dušan Hein

Bol z toho vykoľajený.

Domáce promi
22. jún. 2024 o 14:00
Rytmus prehovoril o osobnom stretnutí s Černákom: Neuveríte, čo mu mafiánsky boss povedal!

Bol z toho vykoľajený.

Patrik Rytmus Vrbovský (47) zahviezdil okrem hudobnej scény aj v tej filmovej. Raper si už zahral vo viacerých projektoch a v každom si zahral rolu mafiána. V osobnom živote mal možnosť stretnúť sa so známym odsúdeným slovenským mafiánom Mikulášom Černákom. O spoločnom stretnutí prehovoril počas stretnutia s Filipom Sulíkom (28).

Ako informuje Nový čas, Rytmus sa s Černákom stretol v marci 2019 v rámci športovo-motivačnej besedy s odsúdenými. „Uvedená návšteva bola usporiadaná a uskutočnená v rámci kultúrno-osvetovej činnosti, ako jedného z prostriedkov zaobchádzania s väznenými osobami. Takéto aktivity sa organizujú v každom ústave štandardne,“ povedala za ZVJS Monika Kacvinská.

Zároveň tvrdí, že na besede sa zúčastnili aj tréneri bojového klubu Spartakus Fight Gym Trnava vrátane Attilu Végha. Počas stretnutia vznikla aj spoločná fotografia, ktorá kolovala na sociálnych sieťach o 2 roky neskôr. „Vytvorená fotografia bola za dodržania podmienok anonymizácie väznených osôb poskytnutá uvedenému bojovému klubu,“ doplnila Kacvinská. Napriek tomu je však na fotografii jednoduché zistiť, kto sa na nej nachádza. Okrem Černáka pózuje napríklad Viliam Hauser, vrah šiestich Vietnamcov.

Ako prezradil samotný Vrbovský, ich stretnutie bolo veľmi priateľské. Keď sa s ním stretol, buchol ho po pleci a pozdravil ho, nebolo to však povýšenecké. "Ja som si to iba uvedomil, že k**ot, Miki Černák sa ma dotýka?" opísal svoje pocity. "Ale ako to, že on ťa ešte evidoval? Tak on nešiel do basy ešte skôr jak ty si začal byť známy?" spýtal sa ho Sulík mladší.

"Tomu ver. Však on mi povedal, že Paťo chcel by som ti povedať, že tvoje meno má u nás veľkú váhu, veľmi si ťa vážime," prezradil. Ako sám Rytmus priznal, keby Černáka pustili z väzenia, išiel by s ním aj sparovať (tréningový boj so súperom, napríklad v boxe). Viac sa dozviete vo videu nad článkom.

Súd odročil verejné zasadnutie o prepustení Mikuláša Černáka na neurčito

Mikuláš Černák zatiaľ zostáva vo väzení. Okresný súd (OS) Trnava na svojom pracovisku v Piešťanoch vo štvrtok, 2. mája, verejné zasadnutie o Černákovom podmienečnom prepustení odročil na neurčito za účelom doručenia spisu z Prešova a vypracovania znaleckých posudkov z odboru psychológie a psychiatrie.

Návrh na podmienečné prepustenie Černáka podalo občianske združenie (OZ) Reštart-nový život. Okresná prokuratúra však na zasadnutí uviedla, že návrh považuje za nekvalifikovaný. Černák vyhlásil, že žiada, aby sa rozhodovalo o návrhu na prepustenie tak, že je to aj jeho osobný návrh.

Zástupkyňa združenia Diana Messingerová na zasadnutí uviedla, že Mikuláš Černák prešiel za vyše 25 rokov vo väzení výraznou zmenou a v prípade jeho prepustenia nehrozí, že by sa vrátil k páchaniu trestnej činnosti. Združenie zároveň pre neho po prepustení pripravilo resocializačný plán i psychologické poradenstvo.

Černák na verejnom zasadnutí opätovne oľutoval skutky, ktoré spáchal. "Hanbím sa za ne, plne si uvedomujem čo som spravil, ale bohužiaľ to neviem vrátiť späť. Urobil som zlé rozhodnutie, keď som sa dostal do organizovaného zločinu. Bolo to moje osobné zlyhanie. Ublížil som mojej rodine a mnohým iným rodinám, aj poškodenému, ktorý sedí v tejto miestnosti a ktorému som vzal otca. Bola to naša nezmyselná vojna. Žiaľ, neviem vráti minulosť, ale snažil som sa k nej postaviť čelom. Musel som si prejsť dlhými a náročnými rokmi, ale umožnilo mi to vrátiť sa k hodnotám, ktoré mi vštepili rodičia. Som vďačný svojej rodine, svojej mame, ktorej som sa musel každý mesiac pozerať do jej ubolených očí," povedal na zasadnutí Černák.

Ako doplnil, v prípade, že sa dostane na slobodu, plánuje podnikať a v spolupráci s OZ Reštart-nový život chce pracovať aj na sociálnych programoch, ktoré budú pomáhať odsúdeným, aby sa po prepustení vedeli zaradiť do života. Pomáhať chce aj mladým ľuďom pri prevencii kriminality. "Som pripravený žiť slušný život na slobode. Viem, že je ťažké o tom rozhodnúť, pretože pred vami stojí človek s ťažkou minulosťou," dodal Černák pred senátom súdu.

Podľa advokáta Erika Magála splnil Černák podmienky na podmienečné prepustenie. "To hodnotenie je priaznivé. Je tam jasný záver o naplnení všetkých resocializačných kritérií o tom, že výkon trestu svoj účel naplnil. Aj samotný ústav na výkon trestu odňatia slobody odporučil prepustenie z výkonu trestu. Veríme, že súd rozhodne zákonne a rozhodne o podmienečnom prepustení. Vzhľadom na to, že znalecké posudky, ktoré boli vypracované už v rokoch 2017 a 2018, boli priaznivé, tak očakávame, že aj nové posudky budú opäť priaznivé," skonštatoval advokát.

Prokurátor Peter Repa o konečnom rozhodnutí súdu nechcel špekulovať. Ako pripomenul, v prípade Černáka ide o prvého odsúdeného, ktorý vykonáva doživotný trest a ktorý požiadal o podmienečné prepustenie. "Tam musia byť splnené určité podmienky a my ani v tomto smere nemáme prax, pretože ide o prvého takéhoto odsúdeného. Hodnotenie riaditeľa ústavu na výkon trestu odňatia slobody, ktorý odporučil prepustenie, je vždy nejakým vodítkom pre sudcu, aj pre nás prokurátorov. Ale je to len jeden z podkladov, na ktorý berieme ohľad a ktorý berieme do úvahy," pripomenul Repa.