21. nov. 2023 o 09:30
žani, Koktejl

Osudný zákrok u slovenskej kozmetičky? Rakúšanka († 28) si dala napichať pery, o 2 týždne bola mŕtva!

placeholder
Mladá mamička chcela mať krajšie pery. Zákrok mal fatálny následok. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Skrášľovacia procedúra sa jej mala stať osudnou.

Krimi
21. nov. 2023 o 09:30
Osudný zákrok u slovenskej kozmetičky? Rakúšanka († 28) si dala napichať pery, o 2 týždne bola mŕtva!

Skrášľovacia procedúra sa jej mala stať osudnou.

Mladá Viedenčanka († 28) si rovnako ako milióny iných žien, dala do pier vpichnúť kyselinu hyalurónovú. O dva týždne neskôr mamička tragicky zomrela v nemocnici, píše Blick. Zanechala po sebe zroneného manžela (35) a deväťročnú dcérku.

Zákrok podľa právnika rodiny vykonala kozmetička zo Slovenska, ktorá sa prezentovala ako lekárka. Mira (denník zmenil zosnulej meno) sa so Slovenkou mala zoznámiť cez Instagram. Ženy sa dohodli, že za výplň pier kyselinou hyalurónovou zaplatí 180 eur. Pár dní po procedúre začala mama dievčatka pociťovať extrémne bolesti hlavy.

Mira preto zašla do nemocnice, kde jej predpísali lieky proti bolesti. K bolestiam sa neskôr pridalo aj znecitlivenie rúk a nôh. Mladú mamičku previezli sanitkou do nemocnice. Podstúpila vyšetrenia, avšak lekári nestanovili žiadnu diagnózu. Jej stav sa rapídne zhoršoval. Hoci mala mladá žena silne zdurené lymfatické uzliny a ledva držala hlavu hore, lekári ju podľa matky niekoľkokrát poslali domov.

Manžel podľa vlastných slov prosil zdravotníkov, aby sa o ňu postarali. Miru hospitalizovali až po štvrtej návšteve nemocnice. Bolo však už neskoro. Druhú noc ju previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti, kde zomrela v skorých ranných hodinách. Rodina je zdrvená. Vdovec chce rakúsku nemocnicu žalovať za odškodné, náklady na pohreb a výživné.

"Môj klient nechápe, prečo jeho manželku prijali až na štvrtýkrát. Tento prípad je tragédia. Požadujeme úplné objasnenie," vyjadril sa advokát pre Blick. Prostredníctvom médií varoval pred podobnými ponukami zo sociálnych sietí. "Zažil som prípady, kedy pri niekoľkých pacientoch použili tú istú striekačku," upozornil. Kozmetička zo Slovenska sa podľa zverejnených informácií vyparila z Instagramu.