18. nov. 2023 o 20:00
lv, Koktejl

Dvojnásobná mama dostala chrípku, desivé následky: Kristin museli amputovať ruky aj nohy!

placeholder
Kristin sa navždy zmenil život po tom, čo išla na pohotovosť s bolesťou v krku.
Zdroj: Facebook/Kristin Fox

Toto by nečakal nik.

Zaujímavosti
18. nov. 2023 o 20:00
Dvojnásobná mama dostala chrípku, desivé následky: Kristin museli amputovať ruky aj nohy!

Toto by nečakal nik.

Matka dvoch detí prišla na pohotovosť s bolesťami hrdla. Keď testy ukázali, že má chrípku, predpísali jej lieky a poslali ju domov. Rýchlo sa však vrátila, keď jej bolo tak zle, že nebola schopná ani vstať z gauča. U 42-ročnej Kristin Fox z Ohia sa po prekonaní chrípky objavili komplikácie, ktoré boli také vážne, že jej lekári museli amputovať všetky štyri končatiny, aby jej zachránili život, píše DailyMail.

Po Kristininej opätovnej návšteve nemocnici jej lekári diagnostikovali sepsu, život ohrozujúci stav, keď imunitný systém reaguje na infekciu nadmerne a poškodzuje orgány. Tento stav, ktorý každoročne postihne 1,7 milióna dospelých v USA, môže rýchlo viesť k smrti. V prípade Kristin viedla k takým závažným infekciám, že bola uvedená do lekársky navodenej kómy a lekári jej museli amputovať ruky a nohy, aby jej zachránili život.

Napriek problémom, ktorým musela čeliť po prebudení z kómy, Kristin uviedla, že mala "šťastie", že jej končatiny boli amputované namiesto toho, aby prišla o život. „Niekedy sa pristihnem pri tom, že sa sťažujem, ale potom si pripomeniem, že moje deti mohli oplakávať moju smrť. Ľudia mi posielajú veci a zastavujú ma v obchode a hovoria, že sa neprestávajú za mňa modliť a vďaka nim sme to zvládli,“ uviedla.

Sedem mesiacov po začiatku jej utrpenia, Kristin dostala protézy na ruky a nohy a absolvovala hodiny fyzikálnej terapie, aby sa naučila znovu používať končatiny. Rok po hospitalizácii bola Kristin pripravená vrátiť sa do práce a pokračovala vo svojej funkcii zástupkyne riaditeľa na Campbellovej strednej škole.

„Z psychického hľadiska som sa musela vrátiť do práce. Som typ človeka, ktorý sa nedokáže zastaviť a keby som odišla na invalidný dôchodok, nemala by som dobrú kvalitu života. Sledovalo ma veľa mladých očí a vedela som, že je veľa detí, ktoré sa z mojej reakcie na to veľa naučia. Naučilo ich to rešpektovať rozdiely a správať sa ku každému spravodlivo bez ohľadu na jeho schopnosti. A naučilo ich to, ako by mali prekonávať svoje vlastné prekážky a ťažké chvíle. Ako pedagóg som nechcela, aby si moji študenti mysleli, že som si vybral ľahkú cestu,“ priblížila.

Kristin tiež prezradila, že hoci jej časť nákladov pokrylo poistenie, účty za lekárske ošetrenie boli stále vysoké. Musela tiež zaplatiť za rekonštrukciu svojho domu, aby bol prístupnejší. To viedlo jej komunitu k tomu, aby sa spojila a zorganizovala niekoľko finančných zbierok, ktoré jej mali pomôcť zvládnuť výdavky.